Kişisel Gelişim Sertifikası Ne İşe Yarar?

Kişisel Gelişim Sertifikası Ne İşe Yarar? Kendini geliştirme, ergenliğin erken döneminde başlayan karmaşık bir yaşam boyu kendini değiştirme sürecidir. Bu kişinin kendi karakterinin olumsuz niteliklerinin üstesinden gelme veya kontrol altına alma girişimidir. Kural olarak, normal sağlıklı bir insan, hatalı fikir ve eylemler sonucunda ortaya çıkan, bunlara yol açan bu olumsuz duygulardan ve yaşa tezahürlerinden kaçınmak ister.

Kendini geliştirme, ayrılmaz bir şekilde kendini tanıma, benliğinizin dünyasına, iç evreninize dalma ile bağlantılıdır. Hümanist pedagoji, kişinin dönüştürme yeteneklerine, tüm insanların kişisel yeteneklerini bir dereceye kadar açığa çıkarma, kendilerine güvenme, bağımsızlıklarını geliştirme becerisine olan inancından doğar. Bu yüzden, kendini geliştirme, bir kişi tarafından ideal olarak kabul edilen bazı soyut standartlara doğru bir hareket değildir. Tam aksine, sosyal ve biyolojik koşulları hesaba katarak ve bunlara dayanarak kişinin bireyselliğinin, geliştirilmesinin ve özgünlüğüne yakınlaşmasının gelişmesidir.

kisisel gelisim sertifikasi neye yarar

Kişisel Gelişim Sertifikası Neye Yarar?

Kişisel gelişim sertifikası alınan eğitime katılım sağlandığının göstergesidir. Ayrıca katılım sağlanan kişisel gelişim kursundan başarı elde edildiğinin ispatıdır. Özellikle iş hayatına atılım için cv dosyasına eklenen kişisel gelişim sertifikaları her zaman bir adım önde tutar. Bunun en büyük nedeni iş verene, kendi gelişimine önem veren ve yenileyen bir kişi izlenimi bırakmasıdır. Hem kendiniz için hem de kariyeriniz için kişisel gelişim kurslarına katılım sağlamanız tüm hayat serüveninizde yararınıza olacaktır. (Kişisel Gelişim Planı Nedir?)

kisisel gelisim kursu sertifikasini medem almaliyim

Kişisel Gelişim Kursu Sertifikasını Neden Almalıyım?

Aşağıda belirtmiş olduğumuz sorulardan en az birine evet diyorsanız, kendiniz için bir adım atmanız gerektiğinin farkına varmalısınız.

 • Sorumluluklarından bunalmış ve çoğunlukla kendinizi stresli hissediyor musunuz?

 • İlişkilerinizde yanlış anlaşıldığınızı mı hissediyorsunuz?

 • Başkalarına bağlanmakta zorlanıyor musunuz?

 • Sevgiye ve sağlıklı ilişkilere layık olduğunuzu söylemekte zorlanıyor musunuz?

 • Daha sonra pişman olmak için sık sık söylememeniz gerektiğini bildiğiniz şeyleri söylüyor ve yapıyor musunuz?

 • Aynı hataları defalarca tekrarlayarak olumsuz bir döngünün içinde hapsolmuş hissediyor musunuz?

Alacağınız kişisel gelişim kurslarında makaleler, videolar, çalışma sayfaları ve meditasyonlar içerir. Okumanın, izlemenin, dinlemenin ve yapmanın kombinasyonu, tak başına okumaktan daha etkilidir.

Kişisel Gelişim Sertifikaları İçin Kurs Süresince Size Vereceği Olumlu Yönler

Kişisel gelişim süreci sonu olmayan bir yoldur. Bu nedenle de ilk olarak belli başlı doğru adımları atarak kişinin kendini keşfetmesi önemlidir. Kişisel gelişim kursunun siz sağlayacağı faydalar ise:

 • Stresten ve bunalmaktan nasıl kaçınılacağı

 • Duygularınız neden hem kendiniz hem de diğer insanlar için önemli?

 • Sakin, enerji dolu, odaklanmış, kendinizin ve başkalarının nasıl daha farkında olabilirsiniz?

 • İletişim yetenekleri

 • İddialı davranış gibi birçok konuda yapmanız gerekenleri, nasıl davranacağınızın farkına varacaksınız.

Burada en temel kelime ise öğrenmedir. Değerli olan her şey gibi dengeye ulaşmak pratiklik gerektirir. Ancak aynı zamanda hemen gelişmeleri de hissetmeye başlayacaksınız. Beynimiz her yaşta gelişebilir ve değişebilir. Dolayısı ile bugün daha sağlıklı, daha mutlu bir kendiniz için ilk adımı atabilirsiniz.

Kategoriler Genel

Yorum yapın

1melek.com petinya.net Kedi isimleri