Evde Huzur ve Bereket İçin Okunan Dualar ve Tavsiyeler

Evde huzur kim istemez ki elbette herkes ister. Sevgili Peygamber Efendimiz (sav), hayatta iken hem sözlü hem fiili davranışlarıyla bizlere örnek ve huzurlu bir hayat göstermiştir.

Bir ailede veya yerde bireylerin evde huzur ve mutluluk içinde olabilmelerinin olmazsa olmaz ilk şartı karşılıklı sevgi ve saygıdır. Yani birbirlerine karşı hoşgörü, sabır ve incelik olmalıdır.

Her yerde ufak tefek de olsa bireyler arasında arasında ister istemez anlaşmazlıklar oluyor. Bunların büyümemesi, ileriye gitmemesi ve huzurun bozulmaması için bizler de için okunması tavsiye edilen duaları bir araya getirdik.

Evde Huzur Ortamı ve Bereketi İçin Dualar

Evde huzur ve bereket için Yapılması Gerekenler?

  • Erkenden uyumak, gün doğmadan uyanmak önemlidir hele sabah namazını vaktinde eda etmek çok önemlidir. Zira sabah namazı berekettir, rızıkların dağıtılma vaktidir.
  • Her hayırlı işimizin başı olan Besmele-i Şerifeyi her daim aklımızda bulunduralım.
  • Nimetleri beğenmemezlik etmeyelim ve her nimeti nimet olarak bilelim şükür edelim ki şükür nimeti arttırır, ziyadeleştirir.
  • Namazları vaktinde kılmak ve kuran okumak önemlidir ki bunlar ruhumuzun gıdası hem de şifasıdır.
  • Gece uykudan uyanarak gece namazı kılmak da önemlidir.

Bunlara elbette daha çok şey eklemek mümkündür. Ama biz konumuzu çok dağıtmadan yazımıza dönelim.

Evde Kavga Olmaması İçin Dua

Evde Huzur DuasıAllahümme elllef beyne gulubina ve aslihzate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’nnuri ve cennibe’l fevahişe mazahare minha vema betane

Meali “Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı  ıslah et(düzelt) ve bizi kurtuluş yollarına ulaştır. Bizi karanlıklardan aydınlığa çıkar ve büyük günahların (çirkinliklerin) açığından da gizlisinden de uzaklaştır.”

Kuran’da bulunan bu ayetleri abdestli bir halde 3 veya 7 kez okunması tavsiye edilmiştir. Demişler ki 41 kez ‘Bismillahirrahmanirrahim. Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni.’ denilirse eşler arasında muhabbet sağlanabilir.

Borçlu Duası

“Allâhümme innî e’ûzü bike mine’l-hemmi ve’l-hazenî ve e’ûzü bike mine’l-aczi ve’l keseli ve e’ûzü bike mine’l-cübni ve’l-buhlî ve e’ûzü bike min galabeti’d-deyni ve kahri’r-ricâl.”

Borçlu Duasının Türkçe Anlamı 

Allahım, üzüntüden,gamdan, âcizlikten ve tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan ve borç altında ezilmekten, insanların tasallutundan Sana sığınırım.

Fakirlikten Kurtulmak İçin Dua 

“Allâhümme yâ Latîfu edriknî bi-lüt-fike^l-hafiyyi, enê muhtâcün fakîrun ve ente^l-Ganiyyü^l-Azîz.”

Fakirlikten Kurtulmak İçin Dua Türkçe Anlamı 

Ey latif, işlerinde incelikleri çok olan Allah’ım, bana gizli lütufla ikram et. Çünkü ben ihtiyaç sahibi bir fakirim, Sense çok yüce bir zenginsin.

Aile Geçimsizliği İçin Dua 

“Rabbene’ftah beynenâ ve beyne kavminâ bi’l-hakkı ve Ente hayrü’l-fâtihin.”

Aile Geçimsizliği İçin Dua Türkçe Anlamı

Rabbimiz, bizimle kavmimiz arasında hakla adaletle hükmet ve Sen hükmedenlerin en hayırlısısın. ( A’raf 89)

Bu duaları namazlardan sonra bol bol okuyarak evde huzur ve bereketi arttırabilirsiniz. Biz kullar olarak sadece silahımızı, yani dualarımızı kuşanarak, şeytanla mücadele edebiliriz. Allâh’ü Teâla (c.c) dualarımızı kabul etsin inşallah. Rabbi’m dertli kullara deva, hasta kullara şifa, borçlu kullara borçlarını ödemeyi nasip eylesin. Evlerimize huzur ve bereket ihsan eylesin inşallah. Amin…

Aile Huzura İçin Okunacak Zikir

Allah’ın isimlerinden olan “Yâ Veliyy celle celalühü” zikrine devamlı olarak söyleyen kimseler Allah (cc)’un izniyle hoşnutluk içinde olurlar.

Evde huzur ve mutluluk için okunacak pek çok şey vardır elbette yeter ki ihlas ve samimiyet ile okuyalım.. Allah’a emanet olun vesselam.

“Evde Huzur ve Bereket İçin Okunan Dualar ve Tavsiyeler” üzerine bir yorum

Yorum yapın

1melek.com petinya.net Kedi isimleri