Pvc Kapı Fitili Nasıl Takılır (Basit ve Hızlı)

PVC Kapı Fitili Nasıl Takılır? PVC Kapı Fitili Basit ve Hızlı Nasıl Takılır?  sorusunun yanıtı oldukça basittir. Pencerelerde pervaz denilen kısma takılan fitiller kış mevsiminde dışarıdan gelecek soğuk havayı en az seviyeye indirir. Eğer fitil doğru bir şekilde uygulanırsa, soğuk hava hiçbir şekilde içeriye giremez. Kış ayları öncesinde belirli aralıklar ile pencere ve kapılarda değiştirilerek kullanılan fitiller, ortamlarda istenen sıcaklığın elde edilmesini sağlar.

PVC Kapı Fitili Ne İçin Kullanılır?

PVC Kapı Fitili Nasıl Takılır? ve ne için kullanılır gibi sorulara birçok farklı cevap verebiliriz. Pencere ve kapı fitilleri yağışlı havalarda yağışın mekân içlerine girmesini engellemek için de kullanılır. Belirli aralıklarla yenileri ile değiştirilen fitiller uzun süreli olarak ısı konusunda istenilen verimliliği arttırır.
PVC Kapı Fitili dışarıdan gelen sesleri içeriye yansıtmama konusunda da odlukça profesyoneldir. Kapı ve pencereye uygun boyut ve ebatlarda tercih edilecek bir fitil, eğer doğru şekilde uygulanırsa dışardaki sesleri minimize edebilir. Bu durum kapalı mekanlarda huzuru ve sakinliği sağlamak açısından oldukça önemlidir.

PVC Kapı Fitili Nasıl Takılır?

Her pencere ve kapıda aynı fitil kullanılmaz. Öncelikle hangi kapı türüne hangi fitillerin kullanılması gerektiğini bilmeniz gerekir. Doğru ürün ve doğru yüzey konusunda emin olduktan sonra şu aşamalar ile fitilleri kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz;

  • Fitili paketinden çıkartın.
  • Uygulayacağınız kapı ve pencereyi iyice temizleyin. (Herhangi bir toz veya alçı parçasının kalması fitilin yapışkanlarının iyi tutmamasına neden olur)
  • Fitilin boyunun uygulayacağınız yere yeteceğinden emin olmak için ölçün. Gerekirse ek malzeme kullanmak zorunda kalabilirsiniz.
  • Fitilin arkasında bulunan yapışkanı hafifçe kaldırarak bir ucunu pencere veya kapının köşesine tutturun.
  • Fitilin yapışkanını yavaşça kaldırarak kaldırdığınız yeri yüzeye sıkıca bastırarak yapıştırma işlemini tamamlayın.
  • Bütün fitili bu şekilde uygulayın.

PVC Kapı Fitili Takarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

PVC Kapı Fitili Nasıl Takılır? ve PVC fitili takarken nelere dikkat edilmesi gerekir ? Gibi sorulara yanıt bularak, fitillerden daha uzun süre yararlanabilirsiniz. PVC fitilleri uygulama sırasında dikkat etmeniz gereken şeyler şöyledir;

  1. Uygulayacağınız zeminin temizliği çok önemlidir. Pimapen kanallarında herhangi bir kir veya küçük cisimler olması durumunda fitillerin sert katmanı conta kanalına oturmaz. Kısa süre sonra kavlar ve kullanılamaz hale gelir.
  2. Uygulayacağınız pimapen kapı veya pencerenin kanallarının kullanılabilir olmasına dikkat etmeniz gerekir. Kullanılamaz durumda olan pimapen kanalları fitillerin kullanım ömrünü yarı yarıya düşürecektir.
  3. Fitiller farklı kalınlıklara sahiptir. Pimapen aralıklarının bu kalınlığa uyması çok önemlidir. Eğer fitil pencere aralığından kalın olursa pencereyi kapatma sırasında fazladan güç sarf etmeniz gerekir. Bu durum zamanla pencere ve kapıların aralarında daha fazla açıklığın meydana gelmesine neden olur.

PVC kapı fitilinden üst düzey performans elde etmek için belirli aralıklar ile fitilleri yenisi ile değiştirmeniz gerekir. Özellikle kış mevsimi öncesinde yeni fitil yapıştırmanız kış ortasında yaşayacağınız birçok soruna karşı önlem almanızı sağlar. PVC Kapı Fitili Nasıl Takılır isimli konumuz umuraım size faydalı olmuştur. (Pvc Pencere Fitili Değiştirme)

“Pvc Kapı Fitili Nasıl Takılır (Basit ve Hızlı)” üzerine bir yorum

Yorum yapın