Pvc Pencere Fitili Değiştirme En Kolay Yöntem

Pvc Pencere Fitili Değiştirme PVC pencere contaları, oda içierisine ana hava sızma yollarından biridir. PVC pencere contası değişimi, evinizin görünümünü, dayanıklılığını ve enerji verimliliğini korumanın uygun maliyetli bir yoludur. PVC Pencere Contasının Değiştirilmesi, Pencere Contası Değiştirme Maliyeti, Hava Sızmasını Azaltın. Yeni bir PVC pencere contası hızlı ve kolay bir şekilde takılabilir. Bu makale, PVC pencere contalarını değiştirme sürecinde size rehberlik edecektir. PVC pencere contalarının nasıl değiştirileceğine dair bazı ipuçları:

Pvc Pencere Fitili Nasıl Değiştirilir ?

Pvc Pencere Fitili Değiştirme Pencere contaları, pencerelerinizi su hasarından korumak için önemlidir. Ayrıca odanın sıcaklığını kontrol etmeye yardımcı olurlar. Bu nedenle pvc pencere contasının nasıl değiştirileceğini bilmeniz önemlidir. Bir pencere contası aşınabilir ve değiştirilmesi gerekebilir. PVC pencere contasının nasıl değiştirileceğine dair 3 adımlı bir süreç:
Pvc pencereleri olan ve contasını değiştirmek isteyen kişilerin aşağıdaki adımları izlemesi gerekmektedir: Bu adımları takip edin:

Pvc Pencere Fitili Nasıl Değiştirilir ?

 1. Pencere çerçevesinin yüzeyini dikkatlice temizleyin.
 2. Değiştirilecek olan contanın boyunu ölçün.
 3. Yeni pvc pencere contasını conta kanalı arasına yerleştirin. Pürüzsüz bir yüzey bırakacak şekilde sıkıca bir araya getirin. Conta fitilinin sert kısmını yuvaya yerleştirin. Sonra elinizle bastırarak bitinceye kadar devam edin.

1. Eski contayı maket bıçağıyla çerçevenin kenarından kazıyarak çıkarın. Yada ucu sivri sert bir madde ile contayı kanaldan ucunu çıkartarak başlayın. Ucu boşa düşen fitil sonrasında çok kolay bir şekilde çıkacaktır.

2. Yeni contayı, mümkün olduğunda bir veya iki inç üst üste gelecek şekilde, eskisinin çıkarıldığı konuma yerleştirin. Pvc pencere contasını değiştirirken hava girişi olmadığından emin olmak için dört tarafı da aşağı bastırın. Takılan contanın yuvaya (kanal) geçtiğinden emin olun.

3. Fazla malzemeyi maket bıçağı veya normal bıçak kullanarak kesin.

 

PVC Kapı ve Pencere Fitil Conta

Pvc Pencere Fitili Değiştirme Pvc Pencere Fitili Nasıl Değiştirilir Video

PVC Kapı ve Pencere Fitil ( Conta )

 
PVC kapı pencerelerde kullanılan contaların ham maddesi nedir? Üretim aşamaları ve tvp conta hakkında bilgi ? PVC günümüzde kolay bakım, uzun ömür, kolay temizlenme ve ekonmik olmasından dolayı binalarda en çok tercih edilen sistemlerdir. Kapı ve pencere sistemlerinde en önemli noktası sızdırmazlık özelliğidir. Ses, toz ve su sızdırmazlığı tamam yapılmamış sistemler hem müşteri memnuniyetsizliğine neden olmakta hemde markaya zarar vermektedir.
 
PVC kapı ve pencere sistemlerinde en çok kullanılan sızdırmazlık çözümleri TPE (Termoplastik Elastomer) bazlı contalardır. Üretimini yapmakta olduğumuz TPE contalarını 3 ana kısımdan oluşmaktadır:
 
1. Kısım: Sistemin sızdırmazlığını sağlayan yumuşak kısımdır. Bu kısım dinamik hereke maruz kaldığından dolayı kalıcı deformasyonunun iyi olması zorunludur. Ayrıca malzeme seçimi sırasında yüksek ve düşük sıcaklıklara dayanıklı, UV & Ozon direnci yüksek olmasına dikkat edilmelidir.
2. Kısım: Sistemin iskeletini oluşturan ve kanala giren kısımdır. Bu nedenle sert bir TPE kullanılmaktadır. Seçilecek olan malzemenin seçiminde contanın kanala girişini kolaylaştıracak, takıldıktan sonra kanaldan çıkmayacak şekilde bir sertlikte olmasına dikkat edilmelidir.
3. Kısım: Tasarım sırasında ihtiyaca göre tercih edilen bir bölümdür. Kullanılacak PVC profilden kaynaklanan ihtiyaçlara göre daha çok sert bir TPE kullanılır. Bu sayede kanaldan çıkma riskleri ortadan kaldırılır.
 

Pvc Conta Fitil Özellikleri

 • PVC Profil üretimi sırasında operatör gerektirmeden otomatik olarak takılabilir.
 • Köşe kaynağı yapılabilir.
 • Kısalma problemlerini engeller.
 • Kanaldan çıkmayı engeller
 • %100 geri dönüşümlüdür, doğayı kirletmez
 • Renklendirilebilir
 • Profili kirletmez
 • İçeri Hava Sızmasını engeller

PVC Kapı Pencere Sistemlerinde Universal veya Kasa, Gizli ve Çıta olarak adlandırılan contalar kullanılmaktadır. Müşteri sistemlerindeki farklılıklardan dolayı firmaya özel conta tasarım imalatı yapılmaktadır. Pvc Contalar genelde olarak RAL716/1, CSTB ve TSE K 86 standartlarına uygun olarak üretiliyor.

Bu makalemiz ilginizi çekebilir PVC Süpürgelik Fiyatları

Yorum yapın