Seyyid Taleh Biyografi 2023

Seyyid Taleh Boradigahi Cevaplar
Seyyid Taleh gerçek adı nedir ? Asadov Tale Mirhadi oğlu
Seyyid Taleh kaç yaşında ? 2023 yılı itibariyle 34 yaşındadır.
Seyyid Taleh nereli? Azerbaycan
Seyyid Taleh mesleği? Sanatçı
Seyyid Taleh doğum tarihi? 2 Ağustos 1988
Seyyid Taleh hangi burç? Aslan
Seyyid Taleh eğitim durumu? Bakü İslam Üniversitesi
Sosyal medya hesapları Youtube
Facebook
Instagram
Tiktok
Telegram

Konu Başlıkları

Seyyid Taleh Kimdir?

Seyyid Taleh Boradigahi gerçek adı Asadov Tale Mirhadi oğlu. Seyyid Taleh Boradigahi, ilahiyatçı ve zerafet sanatçısı olarak müzik hayatına devam etmektedir. 2013 yılından bu yana aktif bir şekilde müzik dünyasında yer almaktadır.

Seyyid Taleh Boradigahi, Azerbaycan vatandaşıdır. Eğitimini Bakü İslam Üniversitesi’nde okumuş ve din eğitimi almıştır. Azerbaycan’ın Boradigah yerleşkesinde doğan Asadov Tale Mirhadi oğlu, müzik hayatına takma adı olan Seyyid Taleh Boradigahi olarak devam etmektedir.

Asadov Tale Mirhadi oğlu, 2 Ağustos 1988 tarihinde Azerbaycan Masallı ilçesine bağlı Boradigah kasabasında doğdu. Dinine bağlı bir ailede büyüyen Tale, çocukluğundan itibaren dini bilgilere ve ağıtlara ilgi duydu. Ailesiyle birlikte Rusya’da yaşadığı için yaklaşık 8-9 yaşındayken Muharrem ayında camilerde ağıtlar okumaya başladı.

Babasından din eğitimi alan Tale, 16 yaşında Bakü’ye taşındı ve İslam Üniversitesi’ne kaydoldu. Genç yaşta tanınmaya başladı ve İslami düğünlerde faaliyetlerine devam etti. Ailesinde üç kardeş var, iki kardeşine de hocalık yapan Seyyid Taleh, onları da Ehlibeyt Meddahı olarak yetiştirdi. Seyyid Fariq ve Seyyid Peyman, Tale’nin doğum kardeşleri ve ikisi de Ehlibeyt Meddahıdır.

 

 


Önerilen yazı: Balkan Ninnisi Maria Kimdir – Benu Şahin