Pvc Katkı Maddeleri

Pvc Katkı Maddeleri, plastiğe farklı özellikler kazandırmak için eklenen kimyasallardır. Plastiğin mukavemetini arttırmak, daha dayanıklı hale getirmek için kullanılır. Ayrıca pvc rengini değiştirmek gibi çeşitli amaçlar içinde kullanılabilirler.

PVC Üretimi Ve Katkı Maddeleri

Bu katkı maddeleri insan vücuduna bulaşması çok ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. PVC katkıları, işlenen tozun özelliklerini değiştirmek için PVC üretimine eklenen kimyasal tozlardır. Bu katkı maddeleri, PVC’nin özelliklerini geliştirmeye ve şekil almasına yardımcı olur. Katkı maddeleri olmadan pvc profil üretimi yapılamaz ve saf pvc hiç bir işe yaramaz.

PVC üretimi, polivinil klorür (PVC) ve vinil klorür monomeri (VCM) üretimi için kimyasal bir işlemdir. PVC üretimi, polivinil klorür üretmek için vinil klorürün diğer kimyasallarla kombinasyonunu içerir. PVC, borular, kablo yalıtımı ve döşeme dahil olmak üzere çeşitli ürünlerde kullanılmaktadır. Plastik gıda ambalajlarında ve tıbbi cihazlarda da kullanılmaktadır.

Saf olarak gelen pvc ham maddesi mikser bölümünde katkı maddeleri ile birleşerek ortaya işlenebilir pvc çıkar. Bakınız Pvc Mikser ve katkı maddeleri ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. (Pvc Mikser)

Pvc Katkı Maddeleri Nelerdir?

Pvc Katkı Maddelerinin ideal formülü aşağıdaki gibidir.

Örnek: Pvc Katkı Maddeleri Formülü

  • PVC: 200 kg
  • Stabilizatör: 8 kg
  • Kalsit: 19 kg
  • Titan: 10 kg
  • Impact Modifer: 11kg

Toplam: 248 kg ham madde ekstruder profil çekme makinası için hazır hale getirliyor.

Yorum yapın

1melek.com petinya.net Kedi isimleri