PUBG Gfx Tool Nedir? Ayarları Nasıl Yapılır?

PUBG Corporation tarafından geliştirilen oyun için ortaya çıkarılan performans iyileştirici uygulaması PUBG gfx tool nedir sorusuna cevap aranmasına yol açmaktadır. Oyun, sektörde yer almasıyla birlikte gerek oyun yapısı gerekse grafikleri neticesinde kullanıcıların dikkatini çekmiştir. Ancak her bireyin istediği hız ve performansta bu oyunun oynaması pek mümkün olmamaktadır.

Temelde strateji ve bir anlamda macerayı içerisinde bulunduran oyun bireysel ya da takım halinde oynanabilmektedir. Helikopter üzerinden haritanın herhangi bir yerine paraşütle atlayarak alan içerisinde temel ihtiyaçlar toplanır. Sonrasında haritanın daralmasıyla rakip oyuncularla yüz yüze gelinir. Yaklaşık olarak 100 kişi arasından son kalan kişi oyunu kazanmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=NZoKbb8M4I4

Kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği oyun bilgisayar ve telefon performansına göre donmalar yaşatmaktadır ama bu durumlara PUBG gfx tool ayarları ile çözüm bulmak mümkündür. Bireyler ‘performans düzenleyici’ bu uygulama sayesinde oyun içerisinde gerçekleştirilemeyen ayarları yapabilmektedir. Değişimler sonrası takılma, donma olmadan oyun keyfini yaşamak mümkün olmaktadır.

PUBG GFX Tool Ayarları 2022

pubg-2

Oyun bilgisayar ve telefon üzerinden online olarak oynanabilmektedir. Firma tarafından bilgisayar kullanıcılarına dönük olarak daha iyi bir performans sunması amacıyla düşük sürümler çıkarılmıştır. Ancak telefon açısından oyun içerisinde grafik, fps ayarlarında değişiklik yapılamamaktadır. Temin edilecek performans değiştirici bu uygulama sayesinde hayal ettiğiniz bir oyun performansına kavuşabilirsiniz.

1 – PUBG Mobile GFX Tool Ayarları 2022 ile Daha İyi Oyun Performansı

İşlemci ve RAM özellikleri düşük olan bir telefonda mobil PUBG gfx tool uygulaması ile düzenlemeler yapmak mümkündür. Uygulamayı kolay bir şekilde indirip gerekli ayarların yapılması gerekir. Ancak öncesinde uyarmakta fayda var. Ayarları sadece uygulama üzerinden yapmalısınız. Sonrasında oyun içerisinde değişiklik yapmanız gfx ayarlarını baştan yapmanızı gerektirecektir.

pubg gfx tool ayari 3
PUBG Mobile GFX Tool Ayarları 2022 ile Daha İyi Oyun Performansı

Uygulama içerisinde yer alan ve oyun performansını etkileyecek birden fazla kategori bulunmaktadır. Kimi grafikler üzerinde kimi fps ayarında değişikliğe sebep olmaktadır. Önerilen bazı özellikler bulunmakla birlikte cihazınızı tanıyarak ayar performans seçeneklerini seçmeniz daha önemlidir. Temelde donma ve kasma olmadan oynamayı sağlayacak ayar özellikleri bulunmakta ve kişiler tarafından tercih edilmektedir.

2 – GFX Tool İndir

Mobil pubg gfx tool uygulaması uygulama mağazalarında yer almaktadır. Uygulamayı indirmek adına mağazalara giderek arama kısmına ‘gfx tool’ yazmanız yeterlidir. Çıkan ilk sıradaki uygulamayı indirin. İşlem çok kısa sürede gerçekleşecek ve telefonunuzda yerini alacaktır. Yükleme sonrası ayarları yapma adımına geçebilirsiniz.

Google Play üzerinden uygulamayı indirmek için tıklayınız.

3 – Gfx Tool Pro Ayarları

Uygulamayı temin ettikten sonra oyun içerisinde daha iyi bir performans elde edebilmek adına yapabileceğiniz değişiklikler mevcuttur. Kullanıcılar tarafından genellikle önerilen özellikler şu şekildedir:

 • ‘Resolution’ olarak adlandırılan seçenek ekran çözünürlüğü kısmıdır. Eğer grafik görüntüsünde biraz bozulma olması benim için önemli değil derseniz daha da düşük bir ayar seçebilirsiniz. Grafikler adına varsayılan özellik ‘Default’ olarak seçilidir. Ancak normalin altında bir görsel oyun performansında artışa sebep olabilir.
 • Gfx tool ayar içerisinde en etkili olan kısım ise ‘fps’ olmaktadır. Saniye bazında ekranda görüntülenecek kareyi belirler. Yüksek olması telefon işlemcisini çok yorduğundan oyunda donmalara sebep olur. Fps değerini 60 olarak belirlemek oyun içerisinde değişikliği fark etmenizi sağlayacaktır.
 • ‘Graphics’ bölümü oyunda grafikleri ayarlamaktadır. Bu alanda düşürme yapmak ekran çözünürlüğünde olduğu gibi grafiklerde oynamaya sebep olacaktır. Oyun performansını daha iyi saptamak adına bir iki defa bu alanda değişiklik yaparak gözlemleyebilirsiniz. ‘Smooth HD’ ya da bir alt seviyesi ‘Smooth’ oyun performansı için önerilmektedir.
 • ‘Anti-aliasing’ kategorisi ise oyun içerisindeki nesne ve alanların daha keskin görüntülenmesini sağlayacaktır. Bu kategoride x2 üzeri olan seçenekler telefon üzerinde kasılma ve donmaya sebep olur. Değeri ‘Disable’ olarak seçilmesi gerekir.

pubg gfx tool ayari

PUBG gfx tool ayarları 2022 yılı içerisinde oyun severler tarafından bu şekilde tercih edilmiştir. Diğer kategorilerde ayarların ‘Disable’ olarak kalması herhangi bir değişiklik yapılmaması önerilmektedir.

PUBG Gfx Tool Ban Sebebi mi?

pubg banned
pubg banned

Gfx tool pc ve mobil üzerinden ayarlama yapmaya imkân tanımaktadır. Kişiler ayarlarını yaptıktan sonra uygulamayı kapatıp oyun içerisinde bulunur. Kullanan ya da kullanacak olan bireyler tarafından bu durumun ban sebebi olup olmadığını merak edilmektedir. Performans iyileştirici uygulama oyun içerisinde rakibe karşı herhangi bir üstünlük sağlamamaktadır. Sadece görüntüleme ve işlemci üzerindeki baskıyı ortadan kaldırarak oyun içi iyileştirme gerçekleştirir.

Oyun içerisinde ban yemek için herhangi bir hileye başvurmak gerekirken PUBG gfx tool uygulamasında bu tarz bir durum mümkün değildir. Kişiler düşük ya da orta seviye cihazlarında oyunu daha iyi oynayabilmek adına bir değişikliğe gitmektedir. Bunlardan dolayı uygulama sayesinde yapılacak değişimler sonrası herhangi bir ban yemek durumu söz konusu değildir.

 

“PUBG Gfx Tool Nedir? Ayarları Nasıl Yapılır?” üzerine 9 yorum

  • Eğer Android üzerinde programı kullanıyorsan Ayarlar-Uygulamalar-GFX Tool uygulamasını seçip önbelleği temizleyebilirsin.Bunu diğer uygulamalar için de kullanmak münkündür @biri

   Yanıtla
  • Merhaba Abdulsamet,
   Gfx Tool ayarlarının sıfırlanmaması için yani GFX Tool ayarlarını kaydetmek için öncelikle GFX Tool uygulaması aç. Daha sonra en üstteki “Select Versiyon” kısmından oynadığın PUBG versiyonunu seç. Versiyonu seçtikten sonra karşına GFX Tool ve FAQ Sekmeleri gelecek. GFX Tool sekmesinin en aşağısında “Save Control” ayarını “Enable” yapmalısın. Muhtemelen sende Disable yazıyordur. Eğer “Save Control” kısmını “Enable” yaparsan artık ayarların sıfırlanmayacak. @abdulsamet

   Yanıtla
 1. ben buna girdiğimde hep ayarlar sıfırlanıyo teker teker düzeltmem lazım oluyo bunun nedeni nedir aç kapa aç kapa zor oluyor

  Yanıtla
  • Merhaba Burak,
   Ayarların sıfırlanmasının sebebi kontrolleri kaydetmemenden dolayı. Gfx Tool ayarlarının sıfırlanmaması için yani GFX Tool ayarlarını kaydetmek için öncelikle GFX Tool uygulaması aç. Daha sonra en üstteki “Select Versiyon” kısmından oynadığın PUBG versiyonunu seç. Versiyonu seçtikten sonra karşına GFX Tool ve FAQ Sekmeleri gelecek. GFX Tool sekmesinin en aşağısında “Save Control” ayarını “Enable” yapmalısın. Muhtemelen sende Disable yazıyordur. Eğer “Save Control” kısmını “Enable” yaparsan artık ayarların sıfırlanmayacak. @burak

   Yanıtla
  • Merhaba Bilal, Uygulama Google Play üzerinde olduğu için uygulama erişimi dışında herhangi bir ek özel izin gerektirmiyor. Şuan uygulamada sorun yok sorunsuz çalışması lazım. Sorun devam ediyorsa daha detaylı anlatırsan yardımcı olabilirim.

   Yanıtla

Yorum yapın