Brawl Stars Nedir? Nasıl Oynanır? Brawl Pass Sezonları

Boom Beach, Clash of Clans, Hay Day ve Clash Royale oyunları ile tanınan Finlandiyalı yapımcı tarafından piyasaya sürülen Brawl Stars bir strateji oyunudur.

İlk olarak 2016 yılında beta sürümü çıkarılan oyun birkaç ülkede oyuncular tarafından test edildi. Deneme sürecinin ardından 2017 yılında lanse edildi. 2018 yılında ise dünya çapında oynanmaya başladı. Kısa sürede oyuncular arasında oldukça popüler hale geldi.

Brawl-stars

Brawl Stars diğer oyunlar gibi bir kategoriye yerleştirmek oldukça zor. Fakat rekabetçi MMO oyunu olan Capture the Flag (Bayrağı Kap) oldukça benzemektedir. Oyuna giriş yaptığınızda karşınıza bir harita çıkacak ve bu haritanın ortasında bir bayrak bulunmaktadır. Haritanın 2 farklı ucunda 2 farklı takım üssü bulunmaktadır. Oyundaki amaç karşı takımdan önce bayrağı ele geçirmek ve bayrağı kendi üssünüze taşımaktır.

Brawl Stars oyununda ise bayrak yerine mücevherler var. Bu oyunun asıl amacı başka oyunculara karşı oynamak olduğundan tek kişilik modu yok. Hatta oyuna ilk girdiğinizde kendinizi hemen bir maçın içinde buluyorsunuz ve ilk maçınızı yaparak oyuna adım atmış oluyorsunuz.

Brawl Stars Nasıl Oynanır ?

https://www.youtube.com/watch?v=td-_Wv-S2GY

Oyununun nasıl oynandığı, hangi kısayollar olduğu, karakterlerin özellikleri, oyun modlarını ve oyun içerindeki belirli özel sezonları bilmek bir oyunu oynarken oyuncuya normalde çok daha fazla zevk verebilir. Brawl Stars hakkındaki bu bilgileri bilmek oyuna başlamadan önce bilmeniz oyunun içine girmenizde size çok daha yardımcı olacaktır.

 

Nasıl Oynanır?

brawl-stars-2

Oyunun arayüzü iki kısma ayrılmış şekilde tasarlanmış. Seçtiğiniz karakteri kontrol etmek için ekranın sol tarafında buluna d-padi kullanmanız gerekmekte. Eğer BlueStacks kullanıyorsanız W, S, A ve D tuşlarını kullanarak karakterinizi hareket ettirebilirsiniz. Ekranın sağ tarafında ise ateş etmek istediğinizde kullanabileceğiniz tuşlar bulunuyor.

Normal ve süper olmak üzere iki çeşit ateş modu var. Normal atış modunda kırmızı tuşa bir kere basarsanız en yakınınızda bulunan düşmanınıza düzgüsel atışta bulunursunuz. Eğer tuşa uzun süre basarsanız birden fazla düşmanınıza ateş edebilirsiniz. Karakterinizin sağlık durumunu yeşil barda görebilirsiniz.

Sağlık barının altındaki turuncu çubuklar  silahınızı tekrar doldurmadan önce kaç kez ateş edebileceğinizi görebilirsiniz. Süper atış modundan ise sarı düğmeyi kullanmalısınız. Sarı düğmeye basarak kullandığınız bu saldırı türünün belirli bir dolum süresi var. BlueStacks kullanıcıları ise farelerini kullanarak ateş modlarını kullanabilirler.

Brawl Stars Karakterler ve Karakter Özellikleri

brawl-stars-3

Diğer oyunlarda olduğu gibi Brawl Stars oyununda da birçok karakter bulunmaktadır. Oyunda ilk savaşçı, kupa yolu, ender, süper ender, destansı, gizemli, efsanevi, kromatik olmak üzere 8 çeşit karakter vardır. Her karakterin kendine özgü kostümü, ana saldırısı, süper özelliği, birinci ve ikinci aksesuarı vardır.

 

Kostümleri hem oyun içinde kazandığınız para ve elmaslarla hem de oyun için satım alımlarla alınan para ve elmaslarla satın alabilirsiniz. Aynı seviyede bulunsalar bile her karakterin kendine özel silahları, kostümleri ve özellikleri var. Bu özellikleri geliştirmeniz sayesinde rakibiniz daha kolay ve kısa sürede yenebilir ve elmas toplamaya devam edebilirsiniz.

Oyun Modları

Oyun içerisinde elmas kapmaca, hesaplaşma, ödül avı, soygun, savaş topu, robot işgali, büyük oyun, boss savaşı, alaşağı, yalnız yıldız, power play, sıcak bölge ve süper şehir saldırıcı olmak üzere 13 oyun modu var. Bu farklı oyun modlarında takımların üye sayısı ve amacı farklı olabilir. Örneğin ödül vı modu 3 kişilik iki takımla oynanırken alaşağı 10 kişinin birlikte oynayabileceği bir moddur.

Her modun kendine özel amacı ve hikayesi bulunmaktadır. örneğin elmas kapmaca modunda amaç haritanın ortasında görülen elmas madenindeki elmasları toplamaktır ve 15 saniye elinde tutmaktır. Öbür yandan hesaplaşma modunda amaç arenada ayakta kalan son kişi olmaktır. Her modun oyunculara verdiği zevk farklıdır. Modları deneyerek kendi favorinizi belirleyebilirsiniz.

Brawl Pass Sezonları

Sezonlar mayıs 2020 güncellemesiyle gelen, oyuncuların sezon sürecinde daha çok ödül kazanmasını ve ilerlemesini sağlayan özelliklerdir. Oyunun içeridinde görev alabilmek için jetona sahip olmalısınız. Oyunda günlük görevler için 100 jetona, sezonluk görevler için 250 ya da 500 jetona ihtiyacınız vardır. Özel etkinliklerde ise her zorluk için 100 jeton kazanabilirsiniz.

Oyunun mağazasında savaş kutuları, büyük kutuları, mega kutuları, altınları, elmasları, güç puanlarını ve sezona özel hazırlanmış karakterleri, kostümleri satın alabilirsiniz. 2020 yılında Tara’nın Çarşısı, Yaz Canavarları, Starr Park ’a Hoş Geldin ve Tatil Kaçısı olmak üzere 4 sezon tasarlandı. Bu sezonlara özgü Gale, Surge, Colette ve Lou olmak üzere 4 özel karakter ve kostümleri oyunculara sunuldu.

Yorum yapın

1melek.com petinya.net Kedi isimleri