PUBG Mobile Arkadaş Ekleme ve Silme 2022

PUBG Mobile Arkadaş Ekleme ve Silme 2022 PUBG Mobile ve PUBG, kullanıcıların platformda arkadaş eklemesine ve kaldırmasına olanak tanırlar. PUBG Mobile’dan arkadaşlarınızı nasıl çıkaracağınızı öğrenmek için doğru yerdesiniz. Bu yazımızda PUBG arkadaş ekleme ve pubg arkadaş silme hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz. İlgili adımları uygulayarak PUBG Mobile Arkadaş Ekleme ve Silme işlemlerini kolaylıkla halledebilirsiniz.PUBG Mobile Arkadaş Ekleme ve Silme işlemi için aşağıdaki yazımız size yol gösterecektir.

PUBG Mobile Arkadaş Ekleme ve Silme Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile Arkadaş Ekleme ve Silme Bildiğiniz gibi PUBG Mobile, dünyadaki en başarılı battle royale oyunlarından biri haline geldi ve son aylarda daha da popüler oldu. Oyun, oyuncu topluluğu tarafından ilgi odağı oldu ve oyuncularını yalnız başına da eğlendirebilirken, isteklerine göre arkadaşlarıyla da bağlantıda kalmalarını sağladı. PUBG Mobile ve PUBG, daha önce de örneklerini gördüğümüz kullanıcıların kullandıkları platformdan bağımsız olarak farklı platformlardan arkadaş eklemelerine olanak tanıyan bir özellikle karşımıza çıktı. Yani bu sistem bir bireyin arkadaş araması yapabileceği ve gelecekteki oyunlarda beraber vakit geçirmek amacıyla platformda bağlantıda kalması için başka bir kullanıcıya arkadaşlık isteği gönderebileceği Facebook’a benzer şekilde çalışıyor. Oyun içi arkadaşlar edinme kültürü gerçekten harika çünkü aynı zamanda rastgele insanlarla tanışıp onları arkadaş olarak eklemenize ve onlarla oyun oynamanıza izin veriyor.

Ne yazık ki, her oyunda olduğu gibi arkadaş listenizde tutabileceğiniz arkadaşlar için bir limit bulunuyor.. Bu sayıyı aşmanıza yardımcı olacak bir hile veya geçici çözüm olmasa da, yeni arkadaşlar edinmenin hala bir yolu var. PUBG Mobile, oyunu oynayan oyunculara eğer yeni arkadaşlar eklemek isterlerse ekli olan arkadaşlarını silmelerini sağlayan bir seçenek sunuyor. Öyleyse, PUBG Mobile’da bir oyuncuyu tam olarak nasıl ‘arkadaşlıktan çıkarabileceğinize’ bir göz atalım.PUBG Mobile Arkadaş Ekleme ve Silme işlemi

PUBG Arkadaş Silme

PUBG Mobile Arkadaş Ekleme ve Silme Pubg arkadaş silme için yani bir arkadaşınızı PUBG Mobile’dan çıkarmak için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

1- Mobil Cihazınızda PUBG Mobile uygulamasını açın ve ana ekran/lobi ekranı sol kısmında bulunan ‘Arkadaşlar’ sekmesine girin

Ana ekran/lobi ekranı sol kısmında bulunan ‘Arkadaşlar’ sekmesine tıklayın. ‘Arkadaş’ seçeneği, yeni bir arkadaş eklemenize, diğer arkadaşlarınızla konuşmanıza ve arkadaşlarınıza jeton göndermenize olanak tanır.

2- ‘Arkadaşlar’ sekmesinin altındaki, ‘Oyun Arkadaşları’ kategorisine tıklayın. Bu kategori, platformda bulunan tüm arkadaşların bir listesini gösterir

Mobil Cihazınızda PUBG Mobile uygulamasını açın ve ana ekran/lobi ekranı sol kısmında bulunan ‘Arkadaşlar’ sekmesine girin aşaması ile işiniz bittiğinde, ekranın sağ tarafında bulunan bir seçenek olan ‘Oyun Arkadaşları’na tıklayın. Bu seçeneğe girdiğinizde, tüm arkadaşlarınızı görebilirsiniz. İstenilen arkadaşı kaldırmak/silmek için bir ismin yanındaki kaldır seçeneğine tıklanması yeterli olacaktır.

3- Listede bulunan ama arkadaşlıktan çıkarmak istediğiniz arkadaşın adının yanında bulunan kaldır seçeneğine (x) tıklayın

Bir arkadaşınızı kaldırmayı tamamlamak için ‘Tamam’ı tıklayın. Söz konusu arkadaş arkadaşlıktan çıkarılacak ve oyuncunun arkadaş listesinde görünmeyecektir. Bu yol, PUBG Mobile’da herhangi bir arkadaşı arkadaşlar listesinden çıkarmanın en bilindik ve kolay yoludur. Oyuncular, arkadaş listelerindeki herhangi bir kullanıcı tarafından tacize veya zorbalığa maruz kaldıklarını hissetmeleri durumunda da bu seçeneği kullanabilirler.

PUBG’yi arkadaşlarımla nasıl oynarım?

Çok basit bir şekilde şu aşamaları takip edebilirsiniz;

 1. Oyunu açın ve sağ alttaki artı simgesine tıklayın.
 2. Bir açılır menü görünecektir.
 3. Halihazırda PUBG oynayan steam arkadaşlarınız varsa, adlarını gösterecek ve aktif bir oyunda değillerse adlarının yanında bir artı simgesi görünecektir. Onları davet etmek için simgeye tıklamanız yeterlidir.
 4. Arkadaşınız steam arkadaş listenizde ekli değilse, PUBG oyunundaki nicki/ismi ile oyunda var olan arkadaş arama bölümüne, adını yazın ve davet edin.
 5. Hepiniz aynı lobiye girdikten sonra, oyun modunu seçin, yani, İkili, 3 kişilik Squad veya Squad vb. ve ayrıca oyun tipini, yani TPP(Üçüncü Kişi) veya FPP(Birinci Kişi) seçin.

Arkadaşlarımla PUBG Mobile’ı nasıl oynarım?

Çevrimiçi oyun söz konusu olduğunda, PlayerUnknown’s Battlegrounds veya PUBG, dünyanın önde gelen çevrimiçi çok oyunculu oyunlarından biri haline geldi. Öte yandan, PUBG Mobile yaklaşık 4 ayda sadece Google Play mağazasında 100 milyon indirmeye ulaştı. Bilmeyenler için PUBG Mobile, kendi klanınızı oluşturarak yalnız bir şekilde solo olarak veya bir grup arkadaşınızla squad olarak oynayabileceğiniz çevrimiçi çok oyunculu bir battle royale oyunudur. Arkadaşlarınızla PUBG Mobile oynamak istiyor ancak nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, PUBG Mobile oyununa arkadaşlarınızı nasıl ekleyebileceğinize dair ayrıntılı bilgiyi buradan elde edebilirsiniz.

PUBG Mobile Arkadaş Ekleme ve Silme Arkadaşlarınızla PUBG Mobile oynamak oyundan aldığınız keyfi ve muhabbeti ikiye katlayabilir. Arkadaşlarınızı bir PUBG oturumuna eklemek istiyorsanız, PUBG Mobile’ı arkadaşlarınızla nasıl oynayacağınızı açıklamaya hemen geçelim.

PUBG Arkadaş Ekleme

 

 1. Akıllı telefonunuzda PUBG Mobile uygulamasını açın.
 2. Sol alt köşede bulunan ‘arkadaşlar’ simgesine dokunun.
 3. Arkadaş ekle seçeneğine dokunun
 4. Eklemek istediğiniz arkadaşınızın görünen adını/nickini girin.
 5. Ara’ya dokunun.
 6. Şimdi PUBG Mobile’a eklemek istediğiniz kişiyi seçin
 7. Arkadaşınız için kısa bir mesaj yazın veya isterseniz sadece ‘Gönder’ seçeneğine dokunun

Bu kadar!

Arkadaşımla PUBG Mobile nasıl oynarım?

 1. Akıllı telefonunuzda PUBG Mobile uygulamasını açın.
 2. Ekranınızın altında bulunan arkadaş listesine dokunun.
 3. PUBG Mobile oynamak istediğiniz arkadaşınızın/arkadaşlarınızın yanında görünecek olan ‘+’ simgesine dokunun.

Bir parti oluşturdunuz ve beraber oynamaya hazırsınız.

PUBG Oynayan Bir Kişi PUBG Mobile Oynayan Arkadaşlarıyla Eşleşebilir mi?

PUBG PC sahibi olan kişiler ile PUBG Mobile sahibi olan kişiler belirli sebeplerden dolayı birbirleriyle oynayamazlar:

 1. PUBG PC, oyunun ana, orijinal versiyonudur ve ücretlidir. Steam’de PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS olarak aratarak satın alabilirsiniz.
 2. PUBG Mobile, oyunun yalnızca akıllı telefonlar için tasarlanmış daha basit, daha küçük ve ücretsiz bir sürümüdür. PUBG MOBILE – Google Play’de Uygulamalarda bulunmaktadır.
 3. Oyun, Fortnite’ın yaptığı gibi platformlar arası oyunları desteklemiyor. Yani, Playstation4 ile Fortnite oynayan bir kişi, PC’de Fortnite oynayan bir başkasıyla oyunu oynayabilir ama PUBG’de bunu yapamazsınız.

PUBG Mobile Arkadaş Ekleme ve Silme Ayrıca, oyunun hem Mobil hem de PC versiyonunda oynanış, deneyim, fizik ve oyunun tüm ambiyansı söz konusu olduğunda ikisinin de çok farklı olduğunu söyleyebiliriz. PUBG Mobile bilgisayardaki versiyonuna göre son derece basit ve kill almak ve zafer kazanmak için çok kolay. Ancak PUBG PC’de ustalaşmak, mobil muadili ile karşılaştırıldığında çok daha zor olduğu için saatlerce deneyim ve oyun gerektirir.

Farklı olan sadece grafikler değil. Farklı olan tüm deneyimdir. Her iki sürümde de aynı bulacağınız tek şey 3 harita. Erangel, Miramar ve Sanhok. Bu kadar.

PUBG PC daha gerçekçi bir deneyim ve ambiyans sağlar, Daha zordur ve oyuncunun daha iyi oynamasına ‘yardımcı olmaz’. Daha iyi olmak istiyorsanız sadece pratik yaparsanız ve kendinizi geliştirirseniz daha iyi olacaksınız.

Basit cevap Hayır! PUBG Mobile ve PUBG PC’niz olan bir arkadaşınıza karşı/bir arkadaşınızla oynayamazsınız.

Haritalar her iki platformda da aynı olsa da, yapılar, binalar, arazi ve tüm görünüm söz konusu olduğunda hala farklıdırlar. Kısacası, PUBG PC, PUBG Mobile’dan daha karmaşıktır.

Facebook’unuza gidin —> Profilinize gidin —> Ayarlar ve Gizlilik’e gidin —> Ayarlar’a tıklayın —> ‘Güvenlik’ bölümünde Uygulamalar ve Web Sitelerine tıklayın —>Tercihler bölümünde ‘Uygulamalar, Web Siteleri’ndeki düzenlemeye tıklayın —> PUBG Mobile uygulamasının arkadaş listesine erişim iznini bulun ve yanındaki onay kutusunu kapalı duruma getirmek için tıklayın (Tıklamadan önce kendi bilgileriniz için talimatları da okuyun).

Bu aşamaları gerçekleştirdiğinizde Pubg’de facebook arkadaş silme işlemini yapmış olacaksınız. Arkadaş listenize erişim iznini kaldırdığınızda artık facebook arkadaşlarınız oyunda arkadaşlar listesinde görünmeyecektir. Facebook izinlerinde uygulama görünürlük ayarını kapatarak da facebook arkadaşlarınızın pubg mobile arkadaş listesinde görünmemeyi tercih edebilirsiniz.

Not: Bu eylem Facebook hesabınızın, Facebook ile bağlantılı diğer sosyal medya sitelerinde yaptığınız diğer tüm üçüncü taraf etkinlikleriyle bağlantısını kaldıracaktır.

Pubg Mobile Hesabımı Google Play’e Nasıl Aktarırım

Pubg hesabınızı Gmail’e bağlamak için şu adımları izleyebilirsiniz;

Pubg mobile uygulamasını açın -> Ayarlar bölümüne girin -> Bağlı hesaplar bölümünü bulun ve tıklayın -> Gmail ile bağlanmaya onay verin ve bağlantıyı sağlayın.

Artık pubg hesabınızı Facebook devre dışı olsa da Gmail ile açabilirsiniz.

PUBG Mobile Lite Nedir?

PUBG Mobile’ı popüler olarak adlandırmak bile yetersiz bir ifade olur. Oyunun ‘Lite’ versiyonu da eşit derecede popüler hale geldi gibi görünüyor. Oyunun Hindistan’da piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra bile Google Play Store’da en iyi ücretsiz oyun olarak sıralamaya girdi. Pubg  Mobile Lite boyutu yaklaşık 600 MB olan ve 2 GB’den daha az RAM’e sahip cihazlarda çalışabilen bir oyundur.

Düşük kaliteli bir telefonunuz varsa veya telefonunuz çok ısınız oyunda donuyorsa ama siz oyunu oynamak istiyorsanız Pubg Mobile Lite’ı deneyebilirsiniz.

Oyun hakkında bilmeniz gereken ilk şey, PUBG Mobile Lite’daki Erangel sürümünün çok daha küçük olduğu. Bu, oynanan oyun üzerinde büyük bir etki yaratır. Oyunun başlarında, atlama sırasında fark edeceğiniz gibi daha küçük harita nedeniyle, atlama sırasında haritanın köşelerine ulaşmak daha kolaydır. Böylece daha rahat bir şekilde ekipman yağmalayıp daha kısa sürede haritada daha çok mesafe kat edebilirsiniz

Oyun piyasaya sürüldüğünde geliştiriciler, silah ateşlerken herhangi bir mermi düşümü olmayacağını belirtmişlerdi. Bu, tüm mermilerin artık mesafe kat ettikçe düşmek yerine düz uçacağı anlamına gelir. Tek yapmanız gereken nişangahı kafaya hizalamak olduğundan, keskin nişancılık daha da kolay hale gelir.

PUBG Mobile Arkadaş Ekleme ve Silme isimli makalemiz umarız size faydalı olmuştur.

PUBG Mobile Arkada Ekleme ve Silme
PUBG Mobile Arkadaş Ekleme ve Silme

 

Yorum yapın