İnsan Nasıl Kendi Olabilir?​

İnsan Nasıl Kendi Olabilir?​ İnsan bir başkasına özenmemesi lazım sadece kendi olmalı ne bir başkası üzerinden prim yapmalıdır. Ne de bir başkası olmaya çalışmalıdır. Kendi hayatını kendi karar vermeli özendiği kişi gibi hayat yaşamaya çalışmamalıdır. Elbette izlediğiniz insanlar olacaktır onların hayatına imrenebilirsiniz. Evet ama kendi hayatınıza olduğu gibi aktarmak yerine kendi düşüncenizin boşluk olduğu bir alan olursa oraya o imrendiğiniz kişinin hayatında uyguladığı yaşadığını uygulayabilirsiniz.

Ancak kendiniz olmaktan asla kaçınmayın kendiniz gibi giyinin, kendiniz gibi konuşun, kendiniz gibi hayatınızı sürdürün bir başkasını özenerek onun hayatı gibi yaşamaya çalışmayın o kişi böyle hayatla mutlu oluyor bende mutlu olurum diye düşünerek kendinizi kandırmaktan başka bir şey yapmamış olursunuz.

Ben olmak nedir?

Kişi kendisi için oluşturmuş olduğu benliği kendine ait olan hayatı yaşamayı kendine ait olan hareketleri her şeyi ben olarak yaşamasına denir. Ne olursa olsun ben olmaktan utanmayın ya da kendinizi küçük görmeyin elbette sizin de başarılı olacağınız ve sizin de kendinize has bir hayatınız olacaktır. Ancak şunu unutmamanız gerekir ki çalışmadan kimse başarılı olmaz benliğinizi bozmadan çalışarak o özendiğiniz hayatınızı benliğinize uygun şekilde yaşayabilirsiniz.