En Güzel Kız Oyunları Listesi | En Sevilen Oyunlar

Kızlar tarafından en çok tercih edilen oyunları en güzel kız oyunları listesi olarak bir araya getirdik. İlgi ve yetenekleri doğrultusunda seçeceği uygulama ve oyunlar belirli kategorilere yoğunlaşmıştır. Liste arasında yer alan kimi oyunlar erkekler tarafından sıklıkla tercih edilse de kızlar tarafından da çoğunlukla tercih edilmektedir. Bireylerin duyduğunda oldukça şaşıracağı oyunlar liste içerisinde yer almaktadır.

En Güzel Kız Oyunları Listesi : Kızlar Hangi Oyunları Tercih Ediyor?

En Güzel Kız Oyunları Listesi
En Güzel Kız Oyunları Listesi

Oyun tercihleri kişisel zevkler doğrultusunda şekillense de cinsiyet konusunda belirli eğilimler söz konusu olmaktadır. Erkeklerin oynadığı oyunlar daha çok aksiyon ve strateji üzerine olurken kızların seçtiği oyunlar arasında süreklilik gerektiren kuaför ve güzellik salonları, çiftlik oyunları yer alır. Ancak kızlar tarafından da ‘erkek oyunu’ olarak bilinen uygulamalar tercih edilmektedir.

1. The Sims

Kızlar tarafından sıklıkla tercih edilen en güzel oyunlar arasında The Sims yer almaktadır. EA Sports gibi oyun sektörü içerisinde bulunan en prestijli firma tarafından üretilmiştir. Seneler önce oluşturulan ilk serisi çok ses getirince firma bununla kalmamıştır. Konsept üzerinde değişiklikler oluşturarak oyunun devam serilerini de piyasaya sürmüştür.

Oyun yapı gereği üst düzey grafiklerle donatılmıştır. Gerçek hayatın yansıması olarak gösterilen oyun online olarak oynanmaktadır. Erkek ya da kız karakter oluşturularak diğer kişilerle iletişim kurulabilmektedir. Kişilerle bire bir sosyal ilişki sağlanmaktadır. Bunların yanı sıra karakterin profil düzenlemeleri, ev ve yapı dekorasyonu da yapılabilmektedir.

2. Kuaför – Spa Klübü

Google Play tarafından mağaza da yansıtılan kuaför oyunları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. İndirme sayısı 150 bini aşkın olan oyun küçük yaşta kullanıcılar içinde oldukça uygundur. Kuaför, güzellik merkezleri oyunları kızlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Yapı gereği basit olması aynı zamanda yaratıcılığa da açık olması tercih noktasında etkili olmaktadır.

[geo_ad]

Uygulama içerisinde güzellik ve kuaför salonu içerisinde gelen müşteriler ile ilgilenilmektedir. Müşterilerin talepleri doğrultusunda saç kesimi ve boyası yapılır. Kesim dışında şekillendirmeler ve rengarenk saç yapımları da mevcuttur. Salona gelen müşterilerle tek tek ilgilenilir. Aynı zamanda takı ve kıyafet konusunda da seçimler yapılabilmektedir. Google Play mağazasından arama yaparak ya da bu adres üzerinden oyuna ulaşabilirsiniz.

3. Need for Speed Heat

Araba oyunları arasında tartışmasız en bilinen ve tercih edilen oyun Need for Speed serisi olmaktadır. 1990lü yıllarda çıkardığı ilk seri ile kalmayarak kullanıcıların taleplerini de karşılayabilmek adına seriyi devam ettirdiler. Son olarak da Need for Speed Heat ile oyun severlerin karşısına çıktı. Kızların da bu oyunu en az erkekler kadar severek oynadığı bilinmektedir.

Her araba temelli oyunda olduğu gibi yarış konseptinde bir ilerleme söz konusudur. Oyun içerisinde kişiler belirli arabalara sahip olarak sabah ve gece olmak üzere farklı zamanlarda yarışmaktadır. Düz yarışların yanı sıra zamana karşı yarış ya da driftlerin ön planda olduğu kapışmalar mevcuttur. Aynı zamanda polislerden de kaçmanın içinde yer aldığı gerilimi yüksek bir oyun türüdür.

4. Barbie Dreamhouse Adventures

Kızların vazgeçilmez oyunları arasında Barbie oyunları yer almaktadır. Küçük yaştaki kişiler için en çok tercih edilen oyunların uygulama mağazaları üzerinde farklı türleri bulunur. Google Play ve App Store tarafından kullanıcılara sunulan Barbie Dreamhouse Advantures bu tarz oyunlar arasında en sık indirilenler arasında bulunuyor.

Uygulama dekorasyon üzerine oluşturulmuştur. Karakterin yaşadığı ev duvar kağıdından eşyalara kadar değiştirilebilmektedir. 6-12 yaş arasındaki kişiler için sıklıkla tercih edilse de tercih doğrultusunda bu yaş sınırı farklılaşır. Sadece ev dekorasyonu ile sınırlı kalmayan durum hayal gücü geniş olan kişiler için uygun görülmektedir.

5. Candy Crush Saga

Oyun pazarı içinde en güzel oyunlar arasında Candy Crush Saga bulunmaktadır. Mağaza içerisinde indirilme sayısı ile ilgi çekmektedir. En çok tercih edilen oyunlar listesinde ilk sıraları zorlamaktadır. Kız ve erkekler tarafından tercih edildiği kadar uzun süreli bir oynama süresine de sahip olduğu bilinmektedir.

Hedeflenen adımlar arasında karşılaşılan renkli şekillerin en az üçünü bir araya getirerek yok etmek bulunur. Ekranın sol tarafında bulunan alanda görevler belirlenir. Mevcut seviyeyi geçebilmek için görevlerin tamamını bitirmek gerekir. Seviyeler ilerledikçe görevlerde zorlaşır. Ancak bu zorlukların üstesinden gelebilmek için güçlendiriciler elde edip kullanma şansı da bulunmaktadır.

6. FarmVille | En Güzel Kız Oyunları Listesi

Telefon uygulamaları arasında yüksek sayılarda indirildiği kadar bilgisayar üzerinde de oynanan çiftlik oyunlarının başında bulunur. Kızlar tarafından daha çok tercih edildiği bilinmektedir. Kişiler sahip olduğu çiftliği toplamak ve geliştirmek için çaba harcamaktadır. Ekim işlemleri yaparak mahsul elde etmekte bu mahsullerin satışından da para kazanılmaktadır. Haftalık olarak görevler de uygulama içerisinde yer alır.

7. Papanın Hamburger Salonu

Oyun siteleri arasında en sık tercih edilen Kral Oyun sitesi üzerinden oynanabilmektedir. Kızlar tarafından çok sevilen kafe kategorisindeki oyunlar arasında yer alan ‘Papanın Hamburger Salonu’ çok keyifli bir içeriktedir. Kadın ve erkek arasında seçilecek karakter sonrası hamburger oluşturmaya ve satmaya başlamaktasınız.

Sahibi olduğunuz kafeye türlü müşteriler gelmektedir. Gün sonuna kadar ne kadar müşterinin talebini karşılarsanız o derece müşteri artışı sağlanmaktadır. Müşterileri yollayıp kafeyi kapattığınızda elde edeceğiniz gelirin belirli bir seviyeyi aşması gerekir. Gelen kişiden alınan siparişin 3-4 adım içerisinde tamamlandığı ve giderek zorlaşan bir oyundur.Oyuna bu adresten erişebilmektedir.

8. Ateş ve Su

Birbirinden farklı çok sayıda oyunu bünyesinde barındıran Friv sitesi içerisinde kızlar tarafından oynanabilecek oyunlar bulunur.Kızların yıllardır tercih ettiği ve oynamaktan sıkılmadığı oyunlar arasında Ateş ve Su yer alır. Oyun çok eski bir flash oyun olduğu gibi seneler içerisinde birden fazla seri oyunu da oluşturulmuştur.

Ateş ve Su oyunu, iki kişilik oynanan bir takım oyunudur. Temel amaç oyun içerisinde iki karakterin bir uçtan diğer uca geçerek kapıya ulaşmaktır. Sadece kapıya ulaşmak değil aynı zamanda Su karakterinin mavi renkteki Ateş karakterinin de kırmızı renkteki mücevherleri toplaması gerekir. Oyun içerisinde oluşturulan zorlukları aşabilmek için birlikte hareket etmek önemlidir.

9. Dora and Friends: Magical Mermaid Adventure | En Güzel Kız Oyunları Listesi

Oyun Skor sitesi arasında da oynanmaya uygun olan Dora karakterinin başrolde olduğu bir oyundur. Çizgi karakter olan Dora’nın günümüzde birçok değişik konsepte oyunu bulunmaktadır. Site üzerinde sık tercih edilen kız oyunları arasında yer alır. Oyunun zararlı içeriğe sahip olmaması küçük yaştaki kişilerin de oynamasına uygun olmaktadır.

Dora karakteri, sahil kasabasında bulunmaktadır.Ancak sahil alanı oldukça kirlidir.Arkadaşları sayesinde bu alanı temizlemek,gerekli malzemeleri geri dönüşüme göndermektedir. Verdiği mesaj doğrultusunda kişileri olumlu etkilemektedir.Çöpleri toplamanın yanı sıra anne ve babalar tarafından saklanan altınları bulmak da görevler arasında yer almaktadır.

 

Yorum yapın

1melek.com petinya.net Kedi isimleri