Gülümsemek Neden Önemlidir

Gülümsemek Neden Önemlidir? Gülümsemek Bir Mutluluk Belirtisidir. Yüzümüzde oluşan gülümseme ifadesi içimizdeki mutluluğun dışa yansımasıdır. Mutluluk ve gülümsemek bulaşıcıdır. Karşınızdaki kişi gülümsediğinde sizin de yüzünüzde tebessüm oluşur. Gülümsemek dünyanın en kolay işidir, evrensel bir dildir.

İnsanlar ne söylediğinizden çok nasıl söylediğinize dikkat eder. İçten bir gülümseme güven verir, diğer insanlar üzerinde olumlu bir etki bırakır. Sahte bir gülümseme ise tam aksine itici bir etki oluşturur, güven vermez.

Gülümsemenin Faydaları Nelerdir?

Gülümsemek stresle baş etmemize yardımcı olur. Stres altında artan kalp atışlarımızı normale döndürür. İçinizden gelmese bile az da olsa gülümsemeye çalışın. Nasıl ki mutlu olduğumuzda beynimiz yüz kaslarımıza gülümsememizi emreder. Gülümsediğimizde de beynimize mutlu olduğumuz sonucu iletilir.

Gülümsemek endorfin hormonunun (mutluluk hormonu) salgılanmasını sağlar. Yani aslında gülümsediğinizde mutluluğunuza mutluluk katarsınız.

Gülümsemek kadın erkek herkese yakışır.

Gülümsemek immün sistemimizi güçlendirir, iyileşmeye katkı sağlar. Araştırmalar gülme ile birlikte vücudumuzda enfeksiyonlara karşı savaş açan akyuvar hücrelerinin arttığı gözlenmiştir.

Mutluluk gibi mutsuzluk da bulaşıcıdır. Kimse surat asan birinin yanında uzun süre kalmak istemez. Bunun nedeni farkında olmasak da mutsuzluğun bize de bulaşmasından korkmamızdır.

Gergin olduğunuzda, kendinizi mutsuz hissettiğinizde sevdiğiniz birini ya da mutlu olduğunuz bir anınızı düşünün. Yüzünüzde tebessüm belirecektir.

Gülümsemek Güzeldir

Gülümsemek Güzeldir

Gülümsemek Neden Önemlidir Gülümsemek ; bu kelimeyi yazarken bile içim ısınıyor. Bir de bunu doyasıya yapmak ve görmek olunca yaşadıklarınızı düşünün. Mesela ben gülümsemeyen, asık suratlı insanlarla karşı karşıya kaldığımda inanılmaz enerjim düşüyor. Ama bir de sana gülümseyen bir yüzle karşılaşmayı düşünün, o günün güzel geçmemesi için hiçbir durum yaşanamaz. Mutluluk gizli bir şey bence; ama bu gizliliği de içerilerde bir yerlerde kapalı kutular ardında saklamak da ona haksızlık…

Yaşamımız çok hızlı tükeniyor; gün içerisinde o kadar çok şey için koşturuyor, düşünüyor, yapmaya çalışıyoruz ki. Yaşadıklarımız doğrultusunda gergin, asık suratlı anlarımız da oluyor elbette. Ama bunların hayatın geneline yayılmaması için de yapılması gerekenler var. Hayattan zevk almak; aldığın nefese şükretmek. Gülümsemek bence insanın hayatı boyunca kullanması gereken bir büyü gibi. Bu büyü bence her insanın hayatının her noktasında kullanması gereken bir hediye gibi. Unutmayın ki; gülümsemenin, pozitif olmanın hiç kimseye zararı yoktur.

Gülümsemek Neden Önemlidir Bir gülümsemenin açamayacağı kapı yoktur ve kazanamayacağı kalp de yoktur. Bir gülümseme ile belki iş hayatında olumlu bir gelişme olur. Sonra özel hayatta mutluluğa devam sağlanabilir. Birine gülümsemek hem kendine hem karşındakine mutluluk yansıtmaktır. Yaşam denen bu hediye belki yarın son bulacak bilemiyoruz. Ki; bu yüzden yaşadığımız her anın kıymeti bilinmeli ,değerlendirilmeli ,ruhu karartan her şeyden herkesten uzak durulmalıdır. Beni olumsuz insanlar resmen sömürüyor hissi uyandırıyor. İçimden parçalar kopuyor gibi hissediyorum. Bu tür insanlarla iletişimin kesilmesi kendimi çok daha iyi hissetme duygusu ile son bulacaktır.

Ben kendime vakit ayırdığımda da mutlu oluyorum dolayısı ile gülümsüyorum. Bu kendi kendime gülümseme aldığım nefesi değerli kılıyor. Bir sinema ya da tiyatroya gitmek ; o günümü öyle çok renklendiriyor. Ki; istediğim bir şeyi yapmak ya da istediğim bir şeyi almak ben de tebessüm kaynağı. Bunu yapmaktan aldığım keyfi kelimelere dökmem belki imkansız ama yüzümdeki gülümsemeden çok iyi anlayabilirsiniz. Hayatımızın her günü bir sayfa. Ve dönüp bu sayfalara baktığımızda güzel bir anı yakalamak için gülün diyorum. Gülmek güzeldir, gülümsemek güzeldir.

Gülümsemek Neden Önemlidir Dünya Gülümseme Günü Ekim ayının ilk Cuma günü kutlanır. Tatil, ikonik sarı gülen görüntüyü geliştiren Harvey Ball tarafından yaratıldı. Bu sanatçı dünyayı her seferinde bir gülümsemeyle geliştirebileceğinize inanıyordu. Araştırmalar, çocukların günde ortalama dört yüz kez gülümsediğini söyler. Birçoğu gülümsemeyi sadece size neşe getiren veya kahkahalara ilham veren şeylere istemsiz bir yanıt olarak görür. Bu kesinlikle doğru olsa da, önemli bir noktayı göz ardı ediyor: Gülümseme bilinçli, kasıtlı bir seçim olabilir. Gülümsemeniz gerçek olsun ya da olmasın, vücudunuza ve zihninize çeşitli olumlu şekillerde davranabilir, sağlığınız, ruh haliniz ve hatta çevrenizdeki insanların ruh halleri için faydalar sunabilir

Gülümseme kaslarınızı daha sık esnetmeye başlamak için evde veya işte bu eğlenceli gülümseme zorluklarından birini deneyin.

Gülümsemek Neden Önemlidir sorusunun cevabı Hayat gülümseyince güzeldir.