Banka Müdürü İsterse Kredi Verebilir Mi

Banka müdürü yetkisinde kredi çıkartan bankalar yani şube yetkisinde kredi veren bankaları yazdık. komisyonla kredi çekmek olsun ya da şube onaylı kredi 2021 olsun, müdür inisiyatifinde kredi olsun bütün detaylar yazdık.

Kredi çekemeyen kişiler genelde genel merkezlerin kredileri reddettiğini düşündüğü için artık banka şube müdürü yetkisinde kredi arayışında girmektedir. Birçok müşteri banka müdürlerinin ya da banka çalışanlarının, personellerin kredi verme yetkisinin, imza hakkının olup olmadığını bilmiyor.

 

Biz size 2 türlü kredi onayı olduğunu; bunlardan birincisinin banka şubesi yetkisinde olan kredilerin ikincisi ise genel merkez yetkisinde olan kredilerin olduğundan söz edeceğiz. İlk kredi olan banka şube yetkisinde olan kredilerin onaylanması daha kolay ve bu kredi onayında müdürlerin, şube görevlilerinin çok büyük etkisi söz konusudur. Bu kredileri banka müdürü isterse onaylar.

Bankacıya Komisyon Versem Kredim Onaylanır Mı?

Son birkaç yıldır sicili bozuk olan kişiler ya da kredi çekemeyen kişilerin bu sorunlarını halledebilmesi için kredi danışmanlık kurumları adı altında faaliyet gösteren bazı kurumlar ortaya çıkmıştır. Bu kurumların temek çalışma sistemi şu şekildedir; Kişiler kurumlara kredi için müracaatta bulunur. Kurum yetkilileri banka müdürü ya da bankada görevli kredi onaylayan kişiler ile görüşüp bazı garantiler vererek kişilere kesin onaylı kredi verirler. Bu kredilerin üst limitleri genelde düşük olup şube yetkisinde kabul edilen kredi başvurularıdır.

Bunun yanında bazı banka müdürleri ki burayı tasvip etmiyoruz. Yasa dışı yani el altında komisyon alarak, kişilerin kredi onaylarını yaparlar. Bu tespit edildiğinde ise banka krediyi geri çağırabilir. Ve zaten müdürün de işine son verirler.

Şube Yetkisinde Kredi Veren ve Çıkartan Bankalar

Birçok banka düşük limitli kredi başvurularını şube yetkisinde kabul etmektedir. Yani genel merkeze başvuru sonucunun değerlendirmeye göndermeden kabul edilmektedir. Bu limitler bankalara ve bankaların büyüklüğüne göre değişmektedir. Bunlar; 10 bin,30 bin ve en fazla 50 bin TL olarak kabul edilebilir. Bunun yanında banka yetkisinde kredi kartı veren bankalar da yine kredi kartından nakit çekim yapmak isteyenler için belli bir limit tanımlayarak kredi kartı da verebilir.

Bu bankalar;

Halk Bankası

Ziraat Bankası

Yapı Kredi Bankası

Deniz Bank

Garanti Bankası

QNB Finansbank

ICBC Bank

Ak Bank

Ing Bank

Şeker Bank

Burgan Bank

Aktif Bank

Bu bankalara şube yetkisinde kredi başvurusu yapabilir. Ve krediniz onaylandıktan sonra hesaba aynı gün içinde nakit paranız geçmiş olur.

Bankacıya Rüşvet Vererek Kredi Çekmek Yasa Dışıdır!

Birçok kişi işin kolayına kaçmak amacı ile bankacıya rüşvet vererek kredi çıkmasını sağlamaya çalışmaktadır. İster rüşvet deyin istet komisyon deyin ama kredi çekmek için yasa dışı el altında gizli şekilde bankacıya para vermek kesinlikle yasaktır. Hem banka yetkilisi hem de müşteri aleni suç işlemiş olur. Bundan dolayı kredi çekmek isteyenler, önce bankaya başvuru yapmalı ve gerekli bilgileri buradan almalıdır. Daha sonra da nasıl kredi başvurusu kabul edilebilir hakkında zaten net bilgilere ulaşabilir.

1melek.com petinya.net Kedi isimleri