Xiaomi Redmi 5 Plus Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Henüz 2010 yılında kurulan ancak kısa zamanda Çin’deki en büyük telefon üreticisi konumuna ulaşarak dünya devleriyle yarışır hale gelen Xiamoi markası, sıra dışı tasarıma sahip ve üstün teknik özellikli akıllı cep telefonları ile dikkat çekiyor. Xiaomi Redmi 5 Plus modelleri, şaşırtıcı özellikleri ve muhteşem performansı ile ilgi görürken, fiyat performansı açısından da müşterilerinin kalbini fethediyor.

Xiaomi Redmi 5 Plus

Kısa bir sürede büyük ivme yakalayan Xiaomi, tüketicilerin isteklerini en ince ayrıntısına kadar dinleyerek gelen talepleri detaylıca analiz ediyor. İhtiyaç duyulan yüksek teknoloji özellikleri, benzersiz yazılımları ve donanım kapasitesini şık tasarım ile birleştirerek, çok başarılı bulunan performansı ile kullanıcılarının hayatını kolaylaştırıyor.

Xiaomi Redmi 5 Plus


Yaklaşık 180 gram ağırlığındaki rahatça taşınabilen telefon, yuvarlak hatlı ergonomisi ve 158,50 x 75,50 x 8,1 mm boyutlarıyla kolayca kavranabiliyor. Nano SIM kartı destekli çift SIM yuvası ve 3,5 mm kulaklık jack girişi bulunan telefonun multi touch özelliğine sahip 5,99 inç ebatındaki LCD ekranı; 2160 x 1080 piksel full HD kalitede çözünürlük sunuyor. 03 PPI piksel yoğunluğuna ve IPS LCD teknolojisine sahip kapasitif ekran teknolojisi ile 16 milyon renk sayısına ulaşabiliyor.

Xiaomi Redmi 5 Plus

Olağanüstü kontrast oranı ve çerçevesiz tasarımlı eğimli ekranı bulunan telefon, multitouch özelliği ile de işaretleme kullanımı ve zaman kazanma açısından fazlasıyla avantaj sunuyor. Ekranın iki farklı yerine dokunulması durumunda her iki noktayı da kavrayarak istenilen işlemleri daha kısa sürede yerine getirebiliyor. Xiaomi Redmi 5 Plus özellikleri arasında en beğenilenlerden bir tanesi de eşsiz fotoğraflar ve videolar çekilmesini mümkün kılan 12 megapiksellik arka kamerası ile 5 megapiksel kapasitedeki ön kamerası oluyor.

Cihazınızdan daha iyi bir performans alabilmeniz için Android güncellemesini nasıl yapabileceğinizi bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Xiaomi Redmi 5 Plus

Başlamadan önce;

  • Güncelleme sırasında telefonunuzun kapanması işlemin yarıda kalmasına ve ciddi sorunlara yol açabilir, şarjınızın yeterli olduğundan emin olun.
  • İnternetten indireceğiniz güncelleme paketinin düzgün şekilde edinilebilmesi için cihazınızın kaliteli bir internet bağlantısına bağlı olmasını sağlayın.
  • Cihazınızı güncellemeden önce full yedek almayı gerçekleşebilecek her türlü olumsuzluğa karşı unutmayın.
  • Güncelleme süresince telefonunuzu kullanamayacağınızı unutmayın ve bu nedenle güncelik işlerinizi hallettikten sonra yapacağınız güncellemenin akşam veya gece saatlerine denk gelmesini sağlayın.
Xiaomi Redmi 5 Plus

Xiaomi Redmi 5 Plus nasıl güncellenir?

  • Araçlar kısmında bulunan güncelleyici uygulamasına gidin.
  • Şimdi “Sistem Güncellemelerini Kontrol Et” seçeneği görüleceksiniz, üzerine dokunun.
  • Artık cihazınız güncellemeleri aramaya başlayacak.
  • Xiaomi Redmi 5 Plus için  yazılım güncellemesini indirmek adına uygun olduğu bir seçeneği göreceksiniz.
  • Xiaomi Mi Redmi 5 Plus için  Android Güncellemesini İndir butonuna dokunun.
  • İndirme işleminden sonra Yeniden başlat butonu ekranınızda belirecektir, üzerine dokunun ve cihazınızı yeniden başlatın.

An itibariyle Redmi 5 Plus cihazınızı  son sürüm Android ‘e güncellemiş oldunuz.