Xiaomi Mi 9 SE Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?(Android 10)

Xiaomi Mi 9 SE ’nin ilk olarak tasarım detaylarından başlayacak olursak telefon gayet ele oturur bir kasa yapısı ile birlikte bizleri karşılıyor. Özellikle kasa tasarımı ile bir çok kişinin beğenisini topladı. 5.97 inç boyutundaki AMOLED ekranın Damla Çentikli tasarımı oldukça dikkat çekiyor. Full HD+ çözünürülüğü ile kaliteli diyebileceğimiz bir ekran deneyimi vaat eden Mi 9 SE ’nin ekranı ise 2340 x 1080 piksel çözünürlük sunuyor.

Xiaomi Mi 9 SE
Mi 9 SE

Cihazın tasarımı genel hatları ve kullanılan malzeme, amiral gemisi olan Xiaomi Mi 9’la neredeyse aynı. Buradaki en önemli fark tabii ki Mi 9 SE’nin daha küçük bir akıllı telefon olması. Mor, mavi ve siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneği sunan telefonda ekranın altına konumlandırılmış bir parmak izi yer alıyor. Bununla birlikte isterseniz yüz tanıma teknolojisini de kullanabiliyorsunuz. Tasarımsal olarak stereo hoparlörün ve kulaklık girişinin olmadığını belirtelim.

Xiaomi Mi 9 SE
Mi 9 SE

Telefonda 48 MP + 8 MP telephoto + 13 MP ultrageniş açı olmak üzere üçlü bir kamera sistemi yer alıyor. Ana kamera bizim Xiaomi Mi 9T modelinde de gördüğümüz ve F/1.8 diyafram değerine sahip olan kameranın aynısı. Cihazla yaptığımız denemelerde özellikle portre modundaki başarılı sonuçları ve cihazın fiyatına göre sunduğu gece çekim performansını beğendik. Ancak video tarafında hem 60 FPS desteğinin olmaması hem de OIS‘in eksikliği nedeniyle sonuçlar çok iyi değil.

Son olarak 3070 mAh pil kapasitesiyle gelen telefon, 5 ila 6 saat arasında bir ekran süresi veriyor. Kutu içeriğinden çıkan 18.5W hızlı şarj adaptörü, yaklaşık 1.5 saatte telefonun tam şarj olmasını sağlıyor.

Xiaomi Mi 9 SE
Mi 9 SE

Cihazınızdan daha iyi bir performans alabilmeniz için Android 10 güncellemesini nasıl yapabileceğinizi bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Başlamadan önce;

  • Güncelleme sırasında telefonunuzun kapanması işlemin yarıda kalmasına ve ciddi sorunlara yol açabilir, şarjınızın yeterli olduğundan emin olun.
  • İnternetten indireceğiniz güncelleme paketinin düzgün şekilde edinilebilmesi için cihazınızın kaliteli bir internet bağlantısına bağlı olmasını sağlayın.
  • Cihazınızı güncellemeden önce full yedek almayı gerçekleşebilecek her türlü olumsuzluğa karşı unutmayın.
  • Güncelleme süresince telefonunuzu kullanamayacağınızı unutmayın ve bu nedenle güncelik işlerinizi hallettikten sonra yapacağınız güncellemenin akşam veya gece saatlerine denk gelmesini sağlayın.
Xiaomi Mi 9 SE
Mi 9 SE

Xiaomi Mi 9 SE nasıl güncellenir?

  • Araçlar kısmında bulunan güncelleyici uygulamasına gidin.
  • Şimdi “Sistem Güncellemelerini Kontrol Et” seçeneği görüleceksiniz, üzerine dokunun.
  • Artık cihazınız güncellemeleri aramaya başlayacak.
  • Xiaomi Mi 9 SE için  MIUI tabanlı Android 10 ‘u indirmek adına uygun olduğu bir seçeneği göreceksiniz.
  • Xiaomi Mi 9 SE için  MIUI tabanlı Android 10 ‘u İndir butonuna dokunun.
  • İndirme işleminden sonra Yeniden başlat butonu ekranınızda belirecektir, üzerine dokunun ve cihazınızı yeniden başlatın.

An itibariyle Xiaomi Mi 9 SE cihazınızı  MIUI tabanlı Android 10 ‘a güncellemiş oldunuz.

1melek.com petinya.net Kedi isimleri