Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2022

Türkiye’de ne olursa olsun bankalar doğru başvuru yapıldığında düşük faizle aynı gün kredi vermektedir. Birçok kişi yanlış başvuru yaptığı için kredi çekemiyor.  Bu yazımızı 2 dakika içinde okuyup verdiğimiz talimatları uygulayanlar aynı gün içinde nakit kredi ya da senetle kredi temin ettikler. Aynı gün içinde ister 5.000  TL ister 50.000 BİN TL nakit para için kesin sonuç veren başvuru yolu ve bankalar, ilgili kredi çıkartan ya da direkt kredi veren yerleri yazdık.

Aşağıda bir okuyucu yorumu vardır;

” Kredi çekemiyordum. Bu site sayesinde hemen anında nakit para temin ettim. Teşekkürler.”

Şimdi Sıra Size Kredi İmkanı Vermede.

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar 2022 ile birlikte kredi başvurularını diğer bankalara göre daha çabuk kabul etmektedir. Bozuk sicile kredi, kara listeye kredi ve kırmızı listeye girenlere kredi verilir şeklinde tanıtım filmleri hazırlayan bankaların hangi şartları istediklerini, kredi notu düşüklere ne koşullarda kredi verdiklerini burada yazdık.

Sicili bozuk olana kredi veren bankaların 2022 yılı boyunca müşterilerine sunmuş oldukları kredi kampanyalarını ve kredi sicil affı sonrası nasıl bol keseden kredi dağıttıklarını biliyoruz.

Birçok kişi yanlış bankaya başvuru yaptığı için sicilim bozuk kredi çekemiyorum diye rahatsızlığını belli etmektedir. Ama bazı teknik detaylar sayesinde kara listeye kredi imkanı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kredi Sicili Bozuklara Kredi Çıkartan Bankalar Hangileridir?

Kredi sicili genelde kişilerin kredi taksitlerini ya da kredi kartı ödemelerini zamanında yapmamaları ve bankacılık faaliyetlerinde sorunlu işlemler yapmalarından ötürü bozulmaktadır. Kredi sicili bozuk kişiler; bireysel kredilerde 5 sene ve kredi kartı alımlarında 4 sene boyunca hiçbir bankadan kredi çekemez ya da kredi kartı kullanamaz. Ama 2022 sicil affı sayesinde artık bankalar kişilerin sicili bozuk olsa bile onlara kredi vermeye başladı.

Şimdi sayacağımız bankalar diğer bankalara göre nispeten sicili bozuk kişilere kolay kredi veren banka olarak kabul edilmektedir.

 • Ak Bank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Vakıf Bank
 • Deniz Bank
 • QNB Finans Bank
 • Ziraat Bankası
 • Halk Bankası
 • Vakıf Bank
 • ING Bankası
 • Odeabank
 • Şeker Bank
 • HSCB Bank

Yukarıda sayılan kurumlar diğer saymadığımız bankalara göre daha hızlı ve kolay kredi veren bankalar olarak kabul edilir. Çünkü, Ziraat, Halk ve Vakıf Bank dışında diğer bankalar özel sermayeli kurulmuş ve daha çok kredi dağıtan finansal kurumlar olarak kabul edilmektedir.

Kara Listede Olanlara Kredi Çıkartanlar 2022

Kara listeye kredi  (Bknz) çıkartan bu bankaların tabi ki de bazı şartları olmaktadır. Yani her kredi sicili kötü olana, kredi notu düşüklere ya da bankadan kırmızı kalem yiyip bankadan çizik yiyenlere kredi veren bankalar değillerdir. Bunların da bazı özel koşulları olduğunu kabul ediyoruz.

Kara listedekilere kredi veren bankaların şartları 2022 güncel veriler ışında şu şekildedir;

 1. Kişilerin mutlaka bir gelir belgesi beyan etmesi
 2. Kredi notunun sıfır olmaması
 3. Kredi notunun düşük de olsa bir seviyede olması
 4. Bankanın istemesi durumunda kefil gösterilmesi
 5. Yine banka isterse ev, araba, arsa, dükkan ipoteğinin gösterilmesi
 6. Kişinin gelir belgesinin çekilecek kredi limitini karşılayacak kadar iyi olması

gibi arayışta olanlara bankalar daha kolay yardım etmektedir.

Bu şartları taşıyan kişilerin kredi çekebilme şansları daha yüksek olacaktır. Ama bazı kişiler bilinçsiz bir şekilde aynı anda onlarca bankaya kredi çekmek için başvuruda bulunmaktadır. Ama bu yanlış bir nakit temin etme yoludur. Sicili bozuk olanların kredi çekme yöntemleri arasında en kötü tercih sık kredi başvurusudur. Acil nakit ihtiyacınız varsa doğru zamanda ve doğru kurumda nakit başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bu şekilde para lazım diyenler ihtiyaçlarını giderebilir.

Kara Listeye Girdim Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım?

Birçok kişinin para ihtiyacı bitmez. Bazı kişiler araba, ev almak için bunu zorlarken bazıları gerçekten acil durumlar için kredi çekmek istemektedir. Ya hastası vardır, ya acil borcunu kapatması gerekiyordur ya da tefeciden borç para almış ve bundan kurtulmak için nakit bulmaya çalışıyordur.  Bu kişiler eğer banka kara listeye girdi ise ve gelir belgesi yüzünden kredi alamıyorsa o zaman bir yöntem daha deneyebilir.

O da senetle telefon (bknz) satın alıp telefonu aynı gün başka bir yerde nakit paraya çevirmektir. Evkur, mutlu evim gibi birçok yerde senetle telefon satın alabilir ve bunları satarak az da olsa nakit para bulabilirsiniz. Ama ne olursa olsun çok fazla kredi başvurusu yapmayın. Krediniz her reddedildiğinde sizin zaten kötü olan siciliniz daha da berbat duruma düşecektir. Bu noktada sicili bozuk olanlara kredi veren bankaları tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Alternatif Yazı: Senetle kredi veren bankalar