Senetle Para Veren Faktöring Firmalar

Senetle para veren faktöring firmalar hakkında bilgiler verdik. Hayatın akışı içinde acil nakite ihtiyacı olan kişiler için senetle para veren faktöring firmalar vardır. Garanti Faktoring, MNG Faktoring, Doğa Faktoring gibi bireysel kredi veren faktöringler uygun komisyon ücretiyle işlem yaparken senetle borç veriyorum diyen daha cazip seçeneklerde mevcuttur.

Elden Kredi Veren Yerler Bankalar

Son yıllarda banklara borçlarından dolayı kredi notu düşen ve düzenle geliri olmayan kişiler acil para ihtiyaçlarını senetle karşılama yoluna gitmeye başlamıştır. Elden kredi veren yerler veya senet karşılığı peşin faizle borç veren yerler olarak adlandırabileceğimiz bu firmaların bir kısmı yasalken bir kısmı yasa dışı faaliyet gösterir. Tavsiyemiz öncelikle yasal yollardan para bulmaya çalışmaktır. Aksi taktirde daha büyük mağduriyetlerin içerisine düşebilirsiniz. Bu yüzden ilk olarak kara listedekilere kredi veren bankalar, sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar tercih edilebilir. Bankalarda her şey yasal düzenlemelere göre işlediği için ne alacağınız ne vereceğiniz bellidir.

Bireysel İhtiyaç Kredisi Veren Faktöringler

Bankalar dışında ikinci seçeneğiniz senetle para veren faktöring firmalar olmalıdır. Çünkü faktöring firmaları Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na kayıtlı olarak faaliyet yürütürler. Şu an için 61 faktoring firması kayıtlı olarak hizmetlerine devam ediyor. Üstelik senetle kredi veren faktoringler çeşitli illerde şubeler bulunduruyor. Bu sayede onlara ulaşmak son derece kolay oluyor. ABC Faktoring, Anadolu Faktoring, Bayramoğlu Faktoring, Şirinoğlu Faktoring, Zorlu Faktoring, Yaşar Faktoring gibi onlarca firmaya farklı illerden ulaşmak oldukça kolaydır.

Senetle Para Veren İkrazatçı Firmalar

Çok sıkıştım para lazım 2018 yılı itibariyle en çok duyulan feryatlardan birisidir. Çünkü geçmiş borçlarından dolayı ödeme sıkıntısı çekenlerin sayısı oldukça fazladır. Faktöringler işte tamda bu noktada birçok kişinin ihtiyacını gideriyor. Dilerseniz Yaşar faktöring kredi başvurusu yapabilirsiniz. Fakat unutmamak gerekir ki faktöringler, kurumsal inisiyatif dışında, doğrudan kredi vermezler. Bunun yerine elinizde vadesi gelmemiş bir çek senet bulunuyorsa faktöringler aracılığıyla anında nakite dönüştürebilirsiniz. Senetle para veren ikrazatçı firmalar yerine faaliyet gösteren faktöringler belli bir vade komisyonu almakla birlikte kimi zaman bankalardan daha düşük senet bozdurma faizi sunabilmektedirler.

Senetle Para Veren Kuyumcular

Eğer bir yakınınızdan, tanıdığınızdan çek, senet alabilirseniz bunları da senetle para veren faktöring firmalar kanalıyla rahatlıkla nakde çevirebilirsiniz. Ayrıca senetle kredi veren şirketler, yerler arasında kuyumcuları da sayabiliriz. Senetle para veren kuyumcular İstanbul Kapalıçarşı, Mecidiyeköy, Ankara Kuyumcular Çarşısı, Bursa Kapalıçarşı, İzmir Kemeraltı, Antalya Kuyumcular Çarşısı gibi kuyumcuların yoğun olduğu yerlerde rahatlıkla bulunabilir. Borç para verenlerin telefon numaraları ve iletişim bilgileri açık açık yazmasa da esnaflar genel olarak bu işleri yapanları tanıdıkları için, tanıdık bir kuyumcu yoksa, herhangi bir kuyumcuya giderek senetle altın satışı yapıp yapmadıkları sorulabilir. Kendileri senetle borç vermeseler de verenlere yönlendireceklerdir.