Samsung Galaxy J7 Prime Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Başlamadan önce cihazın özelliklerine kısaca değinecek olursak; 1280×720 piksel çözünürlüğündeki 5.5 inçlik ekranı, Super AMOLED formundaki Samsung Galaxy J7 Prime, Multi Touch yeteneği sayesinde bu özelliğe gereksinim duyan oyun ve uygulamaların doğru şekilde çalışmasına olanak veriyor. 386 PPI piksel yoğunluğu ve %73’e varan ekran-gövde oranıyla gelen ürün, ekran altında bulunan aydınlatmalı kapasitif tuşlarla da kullanım rahatlığı sağlıyor.

Samsung Galaxy J7 Prime

Samsung Exynos 7 Octa 7870 yonga setinden güç alan ürün, 64 bitlik ARMv8-A mimarili işlemcisi günceli yakalıyor. 1.6 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli ARM Cortex-A53 işlemci, yoğun güç gerektiren uygulama ve oyunların altından kolaylıkla kalkarken grafik işlemci tarafında yer alan Mali-T830 MP2 yongası, üç boyutlu oyunların akıcı şekilde görüntülenebilmesinde etkili rol oynuyor. 

Samsung Galaxy J7 Prime

Samsung Galaxy J7 Prime özellikleri arasında bulunan 3 GB boyutundaki bellek ve 16 GB kapasitesindeki dahili depolama alanı, kullanım deneyimi ve dijital veri depolama noktasında önem arz ederken ürünün sunduğu 128 GB’lık hafıza kartı desteği dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy J7 Prime Yazılım Güncelleme

İlk olarak kişinin telefonunda güncelleme işlemini yapabilmesi için gerekli olan husus, internet bağlantısıdır.

 • Wi-Fi
 • Mobil internet

Seçenekleri üzerinden bağlantınızı gerçekleştirdikten sonra güncellemenizi yapabilirsiniz. Mobil internet ile işlemin yapılması için özel olarak bu seçeneği ayarlar bölümünden işaretlemeniz gerekiyor. Dilerseniz mobil internetinizin güncellemeleri yapmaması için bu özelliği ekarte edebilirsiniz.

-İşlem Basamakları

Gönderilen güncellemenin yapılması için izlenmesi gereken adımlar olacak. Eksiksiz şekilde tamamlamış olduğunuz adımlar sonucunda Samsung Galaxy Note Fan Edition telefonu son sürüm yazılım üzerinden kullanılabilecek.

Samsung Galaxy J7 Prime

Güncellemeyi indirme;

 • İlk olarak menü seçeneğinden ayar bölümüne giriş yapın.
 • Ayarlar bölümünde ‘‘telefon hakkında’’ seçeneğine tıklayın.
 • Yazılım güncellemesi seçeneğinin bu alanda verilmiş olduğunu göreceksiniz.
 • ‘‘Güncelle’’ butonuna tıkladığınızda, internet bağlantınız varsa otomatik olarak indirme gerçekleşecek.

Güncelleme kurulumu;

 • İndirmiş olduğunuz güncelleme ‘‘kur’’ butonuna tıklamadan telefonunuza yüklenmeyecek.
 • Butona tıkladıktan sonra telefonunuz kapanacak ve işlem yapamayacaksınız.
 • Kısa bir süre içinde güncelleme telefonunuza uyumlu hale getirilecek.
 • Kurulum esnasında telefonunuzun şarjının işlem için yeterli olması gerektiğini unutmayın.

İşlem basamakları tamamlandıktan sonra telefonunuz otomatik olarak kendini yeniden başlatacak. Kurulum tamamlandığında, telefon açılıp kapanacak ve güncelleme işlemi gerçeklemiş olacak. Değişiklikleri direkt olarak kontrol edebilirsiniz.

Samsung Galaxy J7 Prime

Otomatik Güncelleme Özelliği Nedir?

Dilerseniz android cihazınızda güncellemelerin internet bağlantınız olması halinde otomatik olarak yapılmasını sağlayabilirsiniz. Mobil internet otomatik güncelleme için sınırlandırıldığında, wi-fi bağlantınızın olduğu alanda direkt olarak güncelleme işlemi yapılmakta. Yazılım güncellemeleri seçeneği üzerinden ‘‘otomatik güncelle’’ seçeneğini etkinleştirebilirsiniz. Bu sayede gelen paketler direkt olarak indirme ve kurulum için ekranınızın ana sayfasına düşer. Sizin komut vermeniz durumunda işlem anında gerçekleşir.

Samsung Galaxy J7 Prime

Yazılım Güncelleme Ne İşe Yarar?

Cihaz güvenliğinin sağlanması açısından yazılımın son sürüm olması önemli. Bu sebeple güncellemenin yapılması, cihazın için elzem bir işlem. Güncellemenin olması durumunda;

 • Telefondaki hata ve sorunlar tespit edilir ve ortadan kaldırılır.
 • Ön görülen problemlerin çözümlenmesi sağlanır.
 • Virüs ve buna benzer saldırılardan telefonun zarar görmesi engellenir.
 • Cihaz performansı maksimum seviyeye çıkartılır.