Samsung Galaxy J5 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy J5 model akıllı telefonlar için son sürüm Android 6.0.1 (Marshmallow) güncellemesini edinmek istiyorsanız basit birkaç tuşlama sayesinde bu sürümü telefonunuza kısa süre içerisinde edinebilirsiniz.

Samsung Galaxy J5

1.5 GB ram, 4 çekirdekli işlemcinin yanı sıra, 13 megapiksel arka, 5 megapiksel ön kamera ile oldukça iyi performans gösteren orta segmentli kullanıcılara hitap eden bu telefon Android 5.1.1 (Lollipop) işletim sistemi ile çalışmakta. Bu nedenle bu içeriğimizde Samsung Galaxy J5 marka telefonunuzdan daha iyi sonuçlar alabilmenizi sağlayacak Android 6.0.1 (Marshmallow) güncellemesini nasıl edinebileceğinize dair sizi bilgiledireceğiz.

Samsung Galaxy J5

Google tarafından sunulan en güncel Android işletim sistemi Android 6.0.1 (Marshmallow) ’dur. Çoklu pencere özelliği, detaylı ram yönetimii, pil tasarrufu için özelleştirilmiş ayarlar ve daha onlarca yeni özellik ile birlikte sunulan ilgili işletim sistemine Samsung Galaxy J5 marka telefonunuz için nasıl sahip olacağınızı anlatmaya başlayalım.

Samsung Galaxy J5 Android 6.0.1 (Marshmallow) Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy J5

Galaxy J5, giriş seviyesi bir cihaz olduğundan, Galaxy J5’e kısa zaman içerisinde herhangi bir resmi güncellemenin yapılmasını beklemiyoruz. Bununla birlikte, Samsung herhangi bir durumda cihazınız için yükseltmeyi resmi olarak yaptıysa, Galaxy j5’ü Marshmallow’a güncellemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  1. Başlamadan önce akıllı telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin.
  2. Telefon Hakkında seçeneğini görene kadar sekmeleri kaydırın ve ilgili alanı gördüğünüzde hafifçe üzerine dokunun.
  3. Sistem güncellemeleri alanını görmeniz gerekiyor, üzerine dokunun.
  4. Karşınıza güncellemeleri kontrol et ibaresiyle oluşturulmuş bir buton çıkacak. Üzerine dokunun ve bir süre güncellemelerin kontrol edilmesini bekleyin.
  5. Güncelleme cihazınız için uygunsa karşınıza 6.0.1 (Marshmallow) yazılı bir paket çıkacak ve indirilebilir durumdaki bu güncellemenin üzerine dokunabileceksiniz.
  6. Karşıdan yükleme tamamlandıktan sonra ilgili güncellemenin üzerine dokunup yeniden başlat ve yükle ibaresini görene kadar devam edin.

Yeni yazılım duyuru bildirimi aldığınızda, güncellemeyi başlatmak için lütfen bildirim mesajını aşağı çekerek “Yazılım Güncelle” butonuna dokunun.

En güncel yazılım versiyonlarını cihazınızın Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım Güncellemeri bölümünden kontrol edebilirsiniz


İlgili butona dokunduğunuzda cihazınız yeniden başlatılacak ve 6.0.1 (Marshmallow) güncellemesini almak için gerekli ön yüklemeyi yapacaktır.