PVC Yer Döşemesi 2022

PVC Yer Döşemesi, zemin kaplama sistemleri için en yaygın kullanılan uygulamalardan bir tanesidir. Özellikle dayanıklılık ile ön plana çıkan uygulama, diğer kaplama yöntemlerine göre daha yaygın kullanılır. Bu sebepten ötürü de oldukça fazla talep edilen yer kaplama modeli olarak bilinmektedir.

PVC Yer Döşemesi için PVC (Vinil) yani sentetik plastik ürünü kullanılmaktadır. Klor ve Etilen bazlı olan petrol ürünlerinden elde edilirler. Bu ürünler işlendikleri zaman genellikle Vinil olarak adlandırılan PVC maddesi oluşturulur. Petrol kimyasallarından üretilen bu ürün, plastik temelli bir malzeme olarak bilinir. Aynı zamanda dünyada en çok kullanılan ikinci plastik ürün olarak geçmektedir.

PVC Yer Döşemesi özellikle okul, ofis, hastane gibi mekanların zeminlerinde kullanılmaktadır. Genellikle 2 mm kalınlığa sahip olan zemin kaplamaları tek katmanlı ve rulo şeklinde uygulanmaktadır. Homojen PVC kaplamalar, “Kendinden Yapışkanlı Pvc Yer Döşemesi” olarakta bilinmektedir. Bazı PVC kaplamalar ise rulo yapıştırıcılar yardımı ile döşenir. PVC Yer Döşemeleri geniş bir kullanım alanına sahip olan bir kaplama malzemesi olarak zeminlerde de kullanılır. Ham madde olarak kullanılan PVC, yer döşemelerinde yapısı gereği kolay uygulanabilir olması öne çıkan özelliğidir. PVC leke tutmayan bir malzeme olarak temizliği de kolay olmaktadır. Spor salonlarında, hastanelerde, okullarda pürüzsüz yüzeye sahip olması sayesinde sıklıkla tercih edilir. PVC yer döşemeleri dış etkenlere dayanıklılığının yanı sıra bakım kolaylığı sunmaktadır. Kalabalık iç mekan zeminlerinde kullanım açısından da kolaylık sağlayan bir yapıya sahiplerdir.

 

PVC Yer Döşemesi Nasıl Yapılır?

 

PVC Yer Döşemesi Nasıl Yapılır?

PVC Yer Döşemesi yapılmadan önce PVC döşenecek olan mekanın bilgileri not edilir. Mekanın uzunluğu ve genişliği not alınır; ne kadar PVC ihtiyacı olduğu hesaplanır. Peki PVC Yer Döşemesi Nasıl Yapılır?

 • Rulo halinde olan PVC, düzleştirme ve diğer işlemler için zemine serilir.
 • Çelik mastar ve maket bıçağı kullanılarak alınan ölçülere göre kesilir.
 • Yapıştırılmaya hazır olan PVC’nin ön yüzü çevrilir. Yapıştırma işlemine geçmeden önce tutkalı malala ince bir tabaka halinde sürün. Daha sonrasında PVC şeridin kaplanacağı alana sürün ve PVC yapıştırın.
 • Duvar kenarlarına ve mobilyalara denk gelen kısımlardaki fazlalıkları maket bıçağı yardımı ile kesebilirsiniz. Diplerinden kesmeye özen gösterin.
 • Çekpas yardımı ile kaplanan zeminin üzerinden geçin. Çekpas yöntemi ile zeminin altında kalan havanın dışarı çıkarılması sağlanmaktadır.
 • Farklı zemin döşenen odalar mevcut ise geçiş profilleri kullanılarak işlemi tamamlayın.

 

PVC Yer Döşemesi Nasıl Temizlenir?

 

PVC Yer Döşemesi Nasıl Temizlenir?

PVC Yer Döşemesi bilinen en hijyenik ve uzun ömürlü kaplamalardır. Temizliği ve bakımının kolay olması yönüyle de oldukça fazla kullanılmaktadır.

Yer döşemesinin kullanıma bağlı olarak düzenli temizlenmesi gerekmektedir. Bundan dolayı uzmanların önerdiği 3-4 yöntem işinizi çözebilir. PVC temizliği için “PVC yer döşemesi koçtaş” ürünlerine göz atabilirsiniz.

PVC Kaplamalar doğada bulunan birçok maddeden etkilenebilir. Özellikle sert çizici maddeler, asidik kimyasallar kaplamalara ciddi zarar vermektedir. Kaplamaların zarar görmesi durumunda mevcut alanın tekrardan kaplanması gerekebilir. Peki PVC yer döşemesi nasıl temizlenir?

Vakumlama Yöntemi

Sanayi tipi kuru veya ıslak elektrik süpürgesi ile tüm yüzey temizlenmeli. Bu yöntem genelde yüzeyde serbest bir şekilde dolaşan toz, çamur ve kirlerin yüzeye zarar vermesini engeller. Yöntemin kaplama zarar görmeden uygulanması önerilmektedir. Aynı zamanda diğer temizlik yöntemlerinden önce kuru pisliğin temizlenmesi gerekmektedir.

Paspaslama Yöntemi

50×120 cm orlon veya pamuk mop cihazları yardımı ile yapılan temizliktir. Temizliği orlon veya pamuk bezler yardımı ile de yapabilirsiniz. Günlük düzenli olarak yapılması önerilen temizlik yöntemidir. Çünkü zemin üzerinde bulunan tozun ve kirlerin yoğun trafik nedeniyle PVC kaplamaya zarar vermesi görülür. Baskılar sonucunda zeminin kalıcı hasar almasını engellemek açısından düzenli olarak temizlik yapılması önerilir.

Nemli Paspaslama Yöntemi

40×120 cm pamuklu veya orlon mop cihazları ile nemli temizlik yapılabilir. Trafiğin yoğun olmadığı yerlerde nemli paspas atamaların yapılması önerilmektedir. Zemin üzerinde yer alan basit kirlerden ziyade asit, yağ gibi kirlerin temizlenmesi amaçlanmaktadır. Nemli paspaslama yöntemi için özel olarak satılan ph değeri 7-9 arasında bulunan spreyler yer almaktadır. Bu spreyler yardımı ile zeminin temizlenmesi daha kolay bir şekilde tamamlanacaktır.

Islak Paspaslama Yöntemi

Islak paspaslama yöntemi özellikle hastane gibi alanlarda düzenli yapılmalıdır. Çift kovalı presli paspas arabası ve mekana uygun deterjan tercihleri ile yapılmaktadır. Yüksek alkali ve asidik olmayan temizlik malzemelerinin kullanılması önerilmektedir. Islak paspaslama yöntemi uygulanmadan önce kuru temizle yapılması önerilir. Daha etkili sonuç almak için en çok kullanılan temizlik yöntemi ıslak paspaslama yöntemidir.

 

PVC Yer Döşemesi Fiyatları

 

PVC Yer Döşemesi Fiyatları

Bir çok model ve deseni ile farklı fiyatlarla sunulan uygun yer döşemelerini uygun fiyata almak mümkün. Renk ve kalite seçeneklerine göre fiyatlar değişkendir. PVC yer döşemeleri sıvıya ve ısıya karşı dayanıklılık gösteren bir yapıda olduğu için çok yaygın kullanılmaktadır. Bu yanmaz ve su geçirmezlik özelliği dolayısıyla dünya piyasasında son zamanlarda önemli bir yer edinmiştir. Zemin kaplamalarının çok sayıda modeli olması her ortama uyumlu olması açısından büyük avantaj sağlıyor. Kataloglardan renk ve desen seçimi yapılabilmektedir. Böylece duvar ve eşyaların renkleri ile uyumlu bir yer döşemesini tercih edebilirsiniz.

PVC Yer Döşemesi yapılmadan önce fiyatlandırma hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz. Hesaplanan PVC miktarına göre “Pvc Yer Döşemesi Fiyat” hakkında geniş bilgiye sahip olabilirsiniz. Eskimiş ve yıpranmış halılarını değiştirmek isteyen ev sahipleri için PVC Zemin Kaplama harika bir alternatiftir. Bu tür döşemelerin bakımı kolaydır ve dökülmeler veya çizilmeler nedeniyle hasar görmez. Geniş bir renk yelpazesine sahiptir, böylece evinizin dekoruna uygun olanı seçebilirsiniz.

Bu yazı size PVC Yer Döşemesi Fiyatları hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacak. İhtiyaçlarınız ve bütçeniz için en iyi ürünü bulmanıza yardımcı olmak için en popüler PVC döşeme markalarından bazılarını da sunacağız.

 

Pvc zemin kaplama fiyatları satın alacağınız pvc zemin kaplama çeşidine göre değişmektedir. Piyasada pek çok pvc zemin kaplama çeşidi bulunmaktadır. Bunları çeşitli renk ve dokularda bulabilirsiniz. PVC zeminlerin maliyeti, kurulum için işçilik maliyetlerinin yanı sıra boyut ve kalınlığa bağlı olacaktır. Pvc zemin kaplama fiyatları seçeceğiniz modele görede değişiklik göstermektedir.

Pvc Yer Döşemesi Fiyatlarını Etkileyen Bazı Detaylar Şunlardır;

 • Ürünün Kalitesi
 • Ürünün Rengi
 • Ürünün Kalınlığı
 • Döşemenin Tipi

PVC Parke için sabit bir fiyat olmadığını söyleyebiliriz. Satın almak istediğiniz PVC Döşemenin tipine, kalitesine, kalınlığına, rengine vb. bağlıdır. PVC döşeme, polivinil klorürden (PVC) yapılan bir döşeme türüdür. Beton, ahşap ve fayans dahil olmak üzere her türlü alt zemini kaplamak için kullanılabilir. PVC Döşeme, uygun fiyatlı, bakımı kolay ve hemen hemen her yüzeye monte edilebildiği için popüler bir döşeme türüdür.

PVC Yer Döşemesi Fiyatları odanın büyüklüğüne, döşeme tipine ve montajına göre değişmektedir. PVC zeminlerin maliyeti, kurulum için işçilik maliyetlerinin yanı sıra boyut ve kalınlığa bağlı olacaktır.

Pvc Yer Döşemesi Fiyatları Güncel 2022

 • En: 200
 • Boy: 300
 • Kalınlık: 2mm
 • Üst Yüzey (Layer Kalınlık) 0,25 mm
 • Ortalama Türkiye Fiyatı: 700 TL Civarındadır

 

 • En: 200
 • Boy: 500
 • Kalınlık: 2mm
 • Üst Yüzey (Layer Kalınlık) 0,25 mm
 • Ortala Türkiye Fiyatı: 1200 TL Civarındadır

 

 • En: 200
 • Boy: 500
 • Kalınlık: 2mm
 • Üst Yüzey (Layer Kalınlık) 0,25 mm
 • Ortala Türkiye Fiyatı: 1200 TL Civarındadır

 

 • En: 200
 • Boy: 10 MT
 • Kalınlık: 2mm
 • Üst Yüzey (Layer Kalınlık) 0,25 mm
 • Ortala Türkiye Fiyatı: 2400 TL Civarındadır

 

PVC döşeme, onlarca yıldır kullanılan bir döşeme türüdür. Dayanıklıdır, bakımı kolaydır ve çok çeşitli renk ve dokular sunar. Farklı kalınlıklarda yapılabildiği için okul, ofis gibi trafiğin yoğun olduğu alanlarda kullanıma uygundur. PVC zemin kaplama ayrıca kapalı spor tesisleri için de kullanılır. Çünkü malzeme toplardan veya diğer ekipmanlardan kaynaklanan darbelerden zarar görmez. Okullarda ayrıca temizliği kolay olduğu ve herhangi bir özel bakım gerektirmediği için PVC zeminler kullanılmaktadır.

 

Pvc döşeme, dayanıklılığı ve az bakım gerektirmesiyle popüler olan bir tür sentetik döşeme malzemesidir. Zeminlerde oluşabilecek çizilmelere, dökülmelere ve diğer hasar türlerine karşı yüksek bir dirence sahiptir. Ayrıca küf, küf ve diğer su hasarlarına karşı dayanıklıdır. PVC döşeme, polivinil klorürden (PVC) yapılan bir döşeme türüdür. Beton, ahşap ve fayans dahil olmak üzere her türlü alt zemini kaplamak için kullanılabilir. PVC yer döşemesinin rengi açık griden koyu kahverengiye kadar değişebilir.

 

Neden pvc yer döşemeleri?

 • Kolay uygulanması
 • Kullanım ömrünün uzun olması
 • Sağlığa uygun olması
 • Çeşitliliğin fazla olması

PVC Yer Döşeme Çeşitleri​

PVC yer döşemeleri renk ve desen bakımından oldukça çeşitlidir. PVC zemin kaplamalar zengin çeşit ve renk seçenekleri sunar. Kaplama yapacağınız alan ile uyumlu desenleri tercih edebilirsiniz. Hijyenik ve temizlenmesi kolay olması sebebiyle mutfaklarınız için tercih edebilirsiniz. Bu nedenle hastanelerde de yaygın bir kullanıma sahiptirler. PVC zemin kaplamasının içerisine sıvı geçmemekte olup zeminde kalmasını sağlamaktadır. PVC malzemeden elde edilen yer döşemeleri kabarma yapmamaktadır. Malzemenin rutubetlenmesi ve küflenmesi söz konusu değildir

 

 

“PVC Yer Döşemesi 2022” üzerine bir yorum

 1. Geri izleme: Pvc Kafes » Pvc Forum

Yorum yapın