PVC Kaplama

PVC Kaplama İnsanların farklı alanlarda kullanmış olduğu malzemeler arasında büyük bir öneme sahiptir. Plastikler de kendi içinde farklı türlere ayrılmakta olup bunların içerisinde PVC önemli bir yer tutmaktadır. Sentetik bir plastik türü olan PVC etilen ve klordan üretilmektedir. Bundan dolayı da çok farklı ve kullanışlı özelliklere sahiptir. Mevcut plastiklere göre hem çok daha dayanıklıdır hem de daha ucuzdur. Buna bağlı olarak kullanım alanı çok fazladır. Kullanım alanlarından bir tanesi de kaplamadır. PVC kaplama işlemi çok önemlidir ve bundan dolayı dayanıklılık konusuna önem verilmektedir. PVC yapısı gereği diğer plastiklerden ve bazı malzemelerden çok daha dayanıklıdır. Bu sebeple dayanıklılık konusundaki beklentileri fazlasıyla karşılamaktadır. PVC kaplama farklı yüzeylere yapılmasına rağmen özellikle zeminlerde çok daha fazla kullanılmaktadır. PVC dayanıklı olmasının dışında diğer malzemelere göre çok daha ucuzdur. Ayrıca buna bağlı olarak kaplama işleminde sıklıkla tercih edilmektedir. Kolay monte edilebilmesi ve ulaşılmasının kolay olması bir başka avantaj olarak dikkat çekmektedir. Kaplama işlemi yapıldıktan sonra olası hasar alma durumu ise kolay tamir edilebilmektedir. Bunun maliyeti de diğer malzemelere göre daha ucuz olmaktadır. Kısaca PVC ile yapılacak kaplama işlemi diğer malzemelere göre çok daha avantajlı olması tercih edilme sebebidir. PVC kaplama yapılan yüzeyler ekstra özellik kazanmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır.

PVC Kaplama Konu Anlatımı

 • PVC sıvıya karşı son derece dayanıklıdır.
 • Kaplama yapılan yüzeylerin sıvıyla temas etmesi herhangi bir sorun oluşturmaz.
 • Bu durum yüzeylerin daha kolay bir şekilde temizlenmesine neden olmaktadır.
 • Bazı malzemeler sıvı ya da neme bağlı olarak zaman içinde küflenir.
 • PVC ile yapılan kaplamalarda böyle bir durum yaşanmamaktadır.
 • Bu durum sağlık açısından da çok önemli bir husustur.

İçerisinde yer alan klordan dolayı diğer plastiklere göre PVC çok zor yanan bir malzemedir. Bu durum özellikle yangın gibi afetlerde güvenlik açısından ciddi bir avantaj sağlamaktadır. Yukarıda belirtilen özelliklerden dolayı Pvc Kaplama kullanım alanı artış göstermekte. Bu sürekli artış Pvc Kaplamanın tercih edilme oranını da yükseltmektedir.

 

PVC Zemin Kaplama Sistemleri

PVC Zemin Kaplama Sistemleri

1920 yılında laboratuvar ortamında sentetik plastik olarak bulunan PVC’nin üretim amacı şudur. Daha ucuz maliyete daha yüksek performans. PVC zemin kaplama, kapı ve pencereler ile birlikte kullanılmak size yüksek tasarruf sağlayacaktır. Kullanımı gün geçtikçe popülerleşen sorun giderici, etkili bir yöntem olmuştur. PVC’nin homojen zemin kaplaması canlı ve derin renkli görünümüyle tercih edilme oranını her geçen gün arttırmaktadır. Özellikle hastane, fabrika gibi yoğun kullanım alanları mevcuttur. Temiz ve dayanıklı görünümü ise insanları etkilemeyi başarıyor sektörde fiyat ve performans açısından da öncü bir konumdadır. Şimdi Pvc Zemin Kaplama Avantajlarına göz atalım. Sıvı maddelere karşı yüksek dayanıklılık gösterir. Herhangi bir sıvı teması halinde PVC’nin rahat bir şekilde temizlenebilmesi çok önemlidir. Sıvıya karşı güç sahibi oluşundan kabarmaya dayalı hasarlardan uzaktır. Temizlik dışı sıvı ile teması halinde rutubet ve benzeri bozulma oluşması mümkün değildir. Kalabalık ve kontrolün pek mümkün olmadığı alanlarda Zemin Kaplama tercih ediliyor. Dünya çapında tercih edilmesinin en önemli nedeni yanmayan bir malzeme yapısına sahip olduğu gösterilmektedir. Ticari faaliyet gösteren yerleşkelerin bir numaralı tercihi olduğu da bilinmektedir. Özellikleriyle günlük yaşamın tüm olumsuz senaryolarına karşı son derece dayanıklı yapısıyla ömürlük kullanım olanağı sunar. PVC sistemleri insanlığın vazgeçilmezi olmaya devam edecektir.

PVC Kaplama

PVC Tavan Kaplama

PVC hayatın birçok alanında kullanıma sahip bir malzeme olarak döşeme ve tavan kaplamalarında da yerini almıştır. PVC lambri, pratik, uzun ömürlü ve bakımı kolay olması nedeniyle çokça tercih edilmektedir. Tavan kaplamalarında son dönemlerin önde gelen malzemeleri arasında yer almaktadır. PVC tavan kaplama beraberinde çok sayıda desen seçeneğini de sunmaktadır. Her beğeniye hitap eden renk ve desen seçenekleri arasında seçimin ortam ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. PVC tavan modelleri inşaatların iç mekan tavanlarında kullanılması da mümkündür. Ayrıca tamir işleminin de kolaylıkla yapılabilmesini sağlamaktadır. Ekonomik olması da bir diğer avantajıdır. Dekoratif alanların oluşmasında da yardımcı olan PVC malzeme tesisatları gizleme imkanı sunmaktadır.

PVC Tavan Kaplama Avantajları

Binanın taşıyıcı sisteminde büyük bir ağırlığa neden olmayan PVC tavan kaplamları hafif yapıdadır. Deprem gibi dış etkenlere karşı dayanıklı olan malzeme bina ile hareketi uyumlu olmaktadır. İdeal bir sistem olan PVC tavan kaplama her konutta kullanılabilmektedir. Ses ve ısı yalıtım performansı çok güçlüdür. Nemli ve ıslak ortamlarda da kullanımı uygun olup bakteri üremesine engel olur. Kesinlikle nemden ve ıslaklıktan etkilenmez. Estetik görünüme kavuşan bir yapı için akustik özellikler sunan bu malzeme ideal asma tavanlar için en uygun malzemedir. Aynı zamanda kullanışlı ve ekonomik olan bu sistem, yangın, hava şartları gibi dış etkenlere karşı üstün dayanıklılık sağlamaktadır.

PVC Tavan Kaplama Çeşitleri

 • Hasır desenli
 • Dekoratif
 • Labirent
 • Antik ceviz
 • Hasır meşe
 • Dekoratif yıldız
 • Dekoratif dalga

PVC tavan kaplama her türlü yaşam alanlarında gönül rahatlığı ike kullanılabilir. Kullanıldığı ortama estetik bir görünüm katan tavan kaplamaları aynı zamanda sağlıklı yaşam alanlarının oluşmasına da katkıda bulunur. Her modeli ekonomik ve kullanışlı olan Pvc Kaplama tasarruf ürünlerinin arasında yer almaktadır. PVC Kaplama ısı ve izolasyon bakımından ürün beklentilerini karşılayan özelliklere sahiptir. Pvc Tavan kaplamaların montaj kolaylığı ve tavana hafif yük bindirmesi tercih sebebidir. en iyi malzemeler arasındadır. Üstelik PVC tavan kaplama çeşitleri nem ve rutubete sebep olmayan hijyenik bir yapıda olmaktadır.

Not:  PVC kapı pencereler kaplama, beyaz renk ile kıyaslandığında biraz daha pahalı. Lakin görünüm olarak fevkalade güzel görünüm sağlamaktadır. İmkan varsa Pvc kapı pencere taktıracaklar renkli ürün tercih etsinler
Maun ve açık meşe renkler tercih edilebilir. Kaplama yapılan PVC kapı pencereler estetik ve şahane görünüm sağlıyor.

PVC kapı pencere ömrü ne kadar ( kaç yıl )? Cevabı burada.

Yorum yapın