PVC Kapı Pencere Nasıl Temizlenir?​

PVC Kapı Pencere Nasıl Temizlenir?​ PVC ürünlerinin en önemli özelliklerini kolay temizlenebiliyor olmasıdır. Pvc temizliği konusunda dikkat etmeniz gereken hususuları aşağıda sizler için listeledik.

PVC Temizliği​

Kapı ve pencerelerdeki en önemli sıkıntı camlardır. Çünkü camlardaki lekeler kolay kolay çıkmayabilir. Camların kolay ve zarar görmeden temizlenmesi için özel üretilmiş cam temizleme bezlerini kullanın. Üstelik bu sayede camlarınızı daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz. PVC pencere temizliğine başlamadan önce ilk olarak çerçevenin temizliğinin yapılması gerekir. Zira bir evde ya da ofiste yalnızca camların temizlenmesi sağlıklı bir temizliğin tamamlanmış olmasını da sağlamayacaktır. PVC kapı ve pencereler genelde beyaz renktedirler bu nedenle de çok kolay kirlenebilirler. Uygulayacağınız pratik bilgilerle birlikte bu temizliği çok kolay ve kısa sürede tamamlamak tamamen kolaydır. PVC Kapı Pencere Nasıl Temizlenir? Bu makalemizde amacımız size bu konuda yardımcı olmak ve pratik bilgiler sunmaktır. İlk önce PVC pencere temizliğini ayrı bir şekilde ele alalım.

Sıcak Su ve Sabun

PVC kapı ve pencereleri temizlemek oldukça basittir. Birçok uzman kaliteli bir bez veya yumuşak bir bez kullanmanızı ve ardından sıcak su ve biraz sabunla nemlendirmenizi önerir.
Sıcak su ve sabun  kir, toz, hem de bu malzemenin üzerinde yağmur lekeleri kolayca çıkarılır. Temizlik için en etkili şey, kaliteli bir bez ve sıcak su ile temizlemek olacaktır.

PVC Kapı Pencere Temizliği

PVC Kapı Pencere Nasıl Temizlenir? PVC pencereleri temizlemeye başladığınız da kullandığınız ürün önemlidir. Yani partiküllü temizlik maddeleri yerine sıvı olanları ya da krem şeklinde olanları kullanmalısınız. Çünkü bu temizleyicilerin çözücü bir etkisi vardır. Üstelik pencerelerinizde ağarmaya neden olmazlar. Eğer PVC’niz yeni takılmışsa bu durumda bol su kullanmanız gerekiyor. Bu sayede tortulaşmış olan toz ve kumlardan daha rahat arındırabilirsiniz. PVC pencere temizliğinde öncelikli olan çerçevelerdir. Bunun içinde contalı olan bölümlerin temizliğinde diş fırçası kullanabilirsiniz. Pencerelerde dış bölümler en çok kirlenen taraftır. Bunun içinde dış bölümlerin de temizliğini yapmalısınız. Aksi takdirde kir derinlemesine işleyeceğinden temizliğin süresi daha uzun olabilir. Kirlenen Pvc Kapı Pencereler dışarıdan bakılınca fiziksel olarak hiçte hoş olmayan bir görünüm oluşturur. PVC Kapı Pencere Nasıl Temizlenir? PVC temizliğinde asla çamaşır suyu kullanmayın yoksa sararmasına neden olabilirsiniz. Eğer ki PVC sararmışsa bu surumda sıvı krem ya da yağ çözücü iyi gelecektir.

 

Dikkat edilmesi gereken hususlar.

PVC Kapı Nasıl Temizlenir?​ PVC kapılar dışarıya açılan aksamlar olduğundan dolayı sık temizliği gerekir. Bunun içinde kapılarınızı en geç 2 -4 haftada bir temizlemeniz gerekir. PVC kapınız çok tozlanmış ve kirlenmiş ise bu durumda çizmemek için öncelikli olarak bol su ile yıkamalısınız. Su üzerindeki kiri akıtacağından temizliği daha kolay hale dönüştürecektir. Temizliğe başlarken malzeme olarak katı ürünleri kullanmamanız bunun yerine krem ya da sıvı deterjan kullanmalısınız. Temizliği yaptığınız bezin ne sert ne de yumuşak olmasına özen gösterin.

Dikkat ! PVC kapı ve pencere temizliğinde alttaki maddeleri kesinlikle kullanmayın.

  • Tiner
  • Benzin
  • Aseton

Gibi yanıcı maddeler kesinlikle kullanmayın bunlar çizilmelere ve ürünün görünüm olarak bozulmasına neden olacaktır.

Soru Ve Cevaplar

PVC Kapı Pencere Nasıl Temizlenir? Soru Cevap Bölümü

Soru 1: Yıllar geçtikçe beyaz renkler çok deforme oluyor. Rengi sararıyor hoş görüntüsü kayboluyor eski doğal rengini vermek için ne yapmalıyız ?

Cevap 1: Kimyasal kullanımlardan sakınmalısınız. Bir kabın içerisine kullanacağınız alana göre kaya tuzu bir miktar karbonat ekleyin. Çizilmeyi önlemesi için limon suyunu ekleyip macun yapınız.
Bulaşık süngerinin sert olan kısmına bir miktar elma sirkesi damlatıp sonra bu macun ile siliniz. Lekeler için bu çözümdür.

Soru 2: Yıllar geçince aşırı güneş ışığına maruz kalan dış cephede meydana gelen sararmalar oluşuyor. Çünkü doğal renkler yerini mat sarı renge bırakmış oluyor. Çözüm için öneriniz var mı ?

Cevap 2: Güneş ışınlarına maruz kalma yani UV ışınları sonucu sararmalarda, eğer pvc pencere dış yüzeye bakıyorsa ince zımpara kağıdı ile zımparalamak rengi biraz açar fakat yüzey düzgünlüğünü azaltır. PVC temizleyicileri bu işte daha etkin rol oynar Evde kendi yöntemleriniz ile önlemek için diğer seçenek şudur. Sert Diş Fırçasına diş macunu ve Karbonat döküp fırçalamak açık koyuluk rengini biraz açar .

Soru3: Pvc temizliği için tuz ruhu kullanabilirmiyim?
Cevap 3: PVC çerçevelerini veya kapılarını temizlemek için tuz ruhu ve benzeri şeyler kullanmayın. Bu çözücüler pvc yüzeyine kalıcı olarak zarar verecektir.

PVC Kapı Nasıl Temizlenir?​ İsimli yazının sizlere faydalı olmasını ümid ediyoruz.

 

Yorum yapın