Pvc Kapı Modelleri

Pvc Kapı Modelleri Kapılarımız bizim günlük hayatımızda kullandığımız en önemli ürünlerdir. Çünkü kapı aynı zamanda çizgimizi çizen önemli bir eşyadır. Kapının ardında insan kendisini daha özgür ve güvende hissedecek. O yüzden de mahremiyetimiz için dikkat çekeceğimiz kapılar konusunda sizlere bir makale paylaşalım istedik.

Pvc Kapılar

Pvc Kapı Modelleri Kapılar güvenlik açısından önemli olduğu kadar estetik olarak da güzel görünmek zorundadır. Aynı kapıyı kapattığınız zaman içeriden dışarıyı dışarıdan da içeriyi izole etmesi gerekir. Kapılar sesin ve ısı yalıtımının önemli bir parçasıdır. Renginden tutun görüntüsüne, aksamlarından tutun da açılıp kapanmasına karşı her konuda dikkatli ve seçici olmak gereklidir. Pvc Kapı modelleri kalite özelliği renkleri ve tasarımları bakımından da çeşitlilik gösterebilir. Her evin görünüşüne katkı sağlayacak olan güzel kapılar mutlaka vardır. Müstakil evlerde dış kapı çok önemlidir ısı ve yağışlara karşı dayanıklı olması gerekiyor. Evin içerisindeki kullanım alanlarına baktığımızda ise balkon, tuvalet, banyo gibi alanlar öne çıkıyor. Ahşap yapılara göre çok daha fazla dayanıklı bir malzemedir. İyi bir PVC kapı ve pencere sisteminin rüzgâr basıncına dayanıklı hava ve su kesinlikle geçirmez olması gerekir.

Pvc Kapı Modeli

PVC Kapı ve Pencerelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pvc Kapı Modelleri Kapı ve pencerelerde PVC kullanımı her açıdan mantıklı bir seçimdir. Çünkü sizi boyama ve yağlama gibi birçok bakımdan kurtaracaktır. Kapılarınızı ve pencerelerinizi alırken aldığınız yer ve markalara dikkat etmeniz gerekiyor. Buna zaman bakımından bakacak olursak işçiliğin mutlaka düzgün bir şekilde yapılmış olması gerekir. Yapılan işçiliğin zamanında bitmesi ve ekstra kullanılan malzemelerin kalitesi de önemlidir. PVC alırken mutlaka güvendiğiniz yerlerden almanız gerekiyor. Bunun içinde ilk tercih kapı bayileri olmalıdır. Yetkisiz ve lisanssız yerlerin tercih edilmesi sizi sıkıntıya düşürebilir. PVC kapılar ile ilgili problem oluşursa mutlaka muhatap olacağınız birilerinin olması sizin için önemlidir.

Pvc Kapı Kilidi

PVC Kapı Kilidi Günümüzde her alanda tercih edilen kapı çeşitlerinden birisi de PVC kapı. Pvc Kapı Modelleri Pvc Kapılar oldukça kullanışlı olmakla birlikte kilitlendiğin de güvenlik açısından son derece önemlidir. PVC kapılar oldukça esnek malzemeden yapıldıkları için zorlamalara karşı da oldukça dayanıklıdır. PVC kapılar diğer kapılara göre daha farklı şekilde kilitlenme sistemine sahiptir. PVC kapı kilitlenirken kapı kolu öncelikle yukarıya doğru kaldırılır ve ispanyolet çubukların yuvalara geçmesi sağlanır. Bu şekilde kilit sisteminin iç mekanizması kilitlenmiş olur. Merkez kilit bağlantısı bulunan İspanyolet çubuklar ile öncelikle sistem kilitlenir. Daha sonra ise hareketli çubuklar sayesinde kapı komple kilitlenir. Kapı kilitlendikten sonra kol aşağı hareket edemez ve dolayısı ile güvenlik açısından da kilidin açılmaması sağlanmış olur. PVC kapı kilidi arızalarının çoğu kilitlerin iç kısımlarının kırılması ya da ispanyolet çubukların tırnaklarının kırılmasından kaynaklanır.

Kapı Kilidi Değiştirilmesi​

PVC Kapı Kilidi değiştirmek için öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta kapıya uygun kilidi bulmak olacaktır. Takılacak olan kilidin kapıya uyabilmesi için eski kilit yerinden çıkarıldığında göbeği ile aynı ölçüde olan kilit gerekmektedir. PVC kapılarda kapı kilidinin solunda ve sağında mandal bulunur. Bu mesafe ve ölçülere dikkat edilmesi gerekiyor. Kilidin sökülebilmesi için kilidin dili altında bulunan vidayı sökerek göbeğin yerinden çıkarılması gerekmektedir. Daha sonra ise yeni alınan göbek kısa ve uzun tarafları dikkate alınarak yerleştirilmelidir. Anahtar çevrildiğinde göbek dilinin dışarı çıkıp, içeri girmesi doğru takıldığını gösterir. Bunu sağlayan bir kilit anahtarla uyumlu demektir. Son olarak da vidalar tekrar yerine takılarak kilit yerine sabitlenir.

Kapı Kilidi Seçimi​

PVC Kapı Kilidi seçilirken doğru olan kilit sistemini bilmek ve de almak çok önemlidir. Her tip kapıya farklı kilit sistemleri kullanılacağı için bu konuda iyi bir analiz yapmanız gerekmektedir. PVC kapıların kilitleri farklı çeşitlerde olabilmektedir. Örneğin tek göbekli olan kilitler daha çok oda kapılarında kullanım açısından kolaylık sağlamak için kullanılmaktadır. Silindirli kapı kilitlerinin hem içerden hem de dışarıdan kilitlenecek kapılar için tercih edilebilir. Silindirli marka olan kilit çeşitleri ise oldukça sağlam kilit sistemidir. Bu sebeple kilitlenirken biraz kuvvet uygulanması gerekmektedir.

“Pvc Kapı Modelleri” üzerine bir yorum

 1. PVC Kapı Fiyatları​ PVC kapılar petrol ve tuzdan elde edilen malzemeden yapılmaktadır. PVC kapıların temel özelliği dayanıklı olmaları ve düşük fiyat sunmalarıdır. Kapı stili olan PVC kapıların fiyatlarını etkileyen bazı kriterler bulunmaktadır. Bu kriterlerin detaylarını aşağıda paylaşacağız. Kapı stilleri, kapının üretilme ve yerleştirilme şekline göre değişir. Bazı kapı şekilleri boyut ve kalite olarak diğerlerinden farklıdır. Bu faktör PVC kapı fiyatları değerlendirilirken dikkate alınır. Elbette tek cam ve çift cam da fiyatları etkileyebilir. Örneğin, tek cam, çift cama göre daha maliyetlidir. Standart renkler kapı fiyatlarını fazla etkilemez. Kapının rengini sorumlu firmaya bildirmezseniz size beyaz bir kapı gelecektir. Ancak ahşap kaplama gibi özel kapılar PVC kapı ve pencere fiyatları % 30-50 daha fazla etkilemektedir.

   

  Ekonomik PVC Kapı Fiyatları​

  Kapılar fabrikada üretilirken sınıflara ayrılır. Pvc Kapı Fiyatlarını etkileyen en önemli faktör profilin et kalınlığıdır.

  • 1.ci sınıf kapı profilleri et kalınlığı 3.mm.
  • 2.ci sınıf kapı profilleri et kalınlığı 2.40 mm.
  • 3.cü Sınıf yani ekonomik kapı profilleri 2.mm et kalınlığına sahiptir.

  Daha sonra fiyatı en çok etkileyen faktör pvc kaplamadır. Eğer kaplama yapılmış ürünü tercih ederseniz fiyat %40 civarı artar. Kapı renklerinde olduğu gibi standart beyaz kapı kolları da PVC kapı fiyatlarını etkilemez. Ancak kapı üzerindeki aksesuar sayısı ve kaplaması kapı fiyatlarını etkiler. Kapınızın camı renkli cam veya farklı desenlerle dekore edilebilir. Alternatif olarak kapı renkleri yerine dokulu cam da kullanılabilir. Özellikle, bazı kapılar için net bir görüş genellikle istenmez. Bu gibi durumlarda dokulu veya buzlu cam sizin için idealdir. Elbette kapı camları daha pahalıya mal oluyor ve kapının fiyatını etkiliyor.

   

  Dayanıklı PVC Kapı Fiyatları​

  PVC kapılar diğer kapı türlerine göre daha fazla uzun ömürlüdür. PVC kapı seçiminin ana nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz. Piyasadaki diğer kapı çeşitlerine göre daha ucuzdur. Nedeni ise PVC malzemenin üretiminin kolay olmasıdır. Düşük PVC kapı fiyatları, bu kapıların kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Ve bu şekilde, işlevsel ve düşük maliyetli bir kapı elde edersiniz. Ahşaptan farklı olarak, PVC kapılar mükemmel ısı yalıtım performansı gösterir. Kapı içerisinde bulunan katmanlı sistem ve contalar içeri hava girmesini engeller. Bu özellik sayesinde ortamda ki ısı oranını korur. PVC kapılar daha dayanıklıdır. Yapıldığı malzemenin dokusu çok serttir ve hasara karşı dayanıklıdır. Ortalama 25-30 yıl hizmet ömürleri vardır.

  Yanıtla

Yorum yapın