Pvc Granül

Pvc Granül İlk olarak 1930’larda geliştirildi ve o zamandan beri birçok üründe kullanım için popüler bir malzeme haline geldi. PVC granülleri, PVC oluşturmak için kullanılan hammaddelerdir ve petrol, kömür, doğal gaz veya diğer hidrokarbonlardan yapılır. PVC Granüller inşaat sektörü, vinil, plastik ve diğer ürünlerin üretiminde kullanılıyor.

 

Pvc Granül

 

Konu Başlıkları

Pvc Granül Nedir

Pvc Granül Nedir; Pvc üretim esnasında asla fire olarak çöpe gitmez, kullanıma uygun olmayan profiller Pvc Granül olarak geri dönüşümü sağlanır. Pvc profile geri dönüşüm işlemi şu şekilde yapılır. Profiller ilk olarak kırma makinasında pirinç ile nohut arası bir büyüklükte kırılarak parçalanır. Sonra Extruder makinasında 200°C derecelik bir ısı verilerek tekrar işlenir ve profil haline gelir. Bu işlemin aşamaları şu şekildedir.

Bu işlem üretim yapan fabrikalar için daha az maliyet ve daha çok kazanç anlamına gelir. Bu konuda siz değerli okuyucularımıza şunu net olarak söyleyebilirim ikinci kez geri dönüşüm olan pvc çok daha sağlam ve uzun ömürlüdür. Tek farkı renk olarak beyaz profile göre biraz daha sarı olmasıdır.

 

Pvc Granül Nedir

 

Pvc Granül Üreticileri; Sadece inşaat malzemeleri söz konusu olduğunda, her yıl 1 milyar poundun üzerinde PVC üretilmektedir. Pvc günümüzde Mavi gezegenimiz yani dünyamızın artık vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

 

Pvc Granül Hakkında

Pvc Granül Fiyatları

Pvc Granül Fiyatları; Tüm güvenlik standartlarına uygun granül PVC satın almak istiyorsanız iyi bir araştırma yapmalı ve standartlara uygun granül tercih etmelisiniz. Türkiye pazarında fabrikalardan granül satın almak isterseniz 1KG granür için ortalama 7 ₺ ödemeniz gerekiyor. Bu fiyat aralığı granülün renk ve kalitesine göre değişim göserir.

“Pvc Granül” üzerine bir yorum

Yorum yapın