Pimapen Pencere 2022

Pimapen pencere, yüzyıllardan beri sık sık tercih edilmektedir. Pimapen pencerelerin yapımı, PVC malzemesi ile sağlanır. Pvc malzemesi, petrol ve tuzdan elde edilmektedir. Pimapen pencerelerin pek çok faydalı yönleri vardır. Pimapen pencereler diğer pencere üretiminde kullanılan alüminyum ve ahşap malzemeye göre daha dayanıklıdır. İçerisinde bulunan klor atomu sayesinde, aleve karşı direnç gösterir. Bu pencere türünde ısı kaynağı ortadan kaldırıldığında yanma da durur. Ancak ahşap malzemeler daha hızlı yanmaktadırlar. Pimapen pencereler dayanıklılık, hafiflik ve esneklik aynı zamanda, fiyat olanağı da sunar. Diğer ahşap pencerelere nazaran bakım ve boyama istemez ve uzun süreli bakıma da ihtiyaç duymaz. Aynı zamanda, yapım ve kullanım maliyeti de alüminyum ve ahşap pencerelere göre daha düşüktür.

PİMAPEN PVC NEDİR?

PVC Poli Vinil Klorür kelimelerinin baş harflerinin kısaltılmış halidir. Günümüzde vazgeçilmez olarak kullanılan polimer ailesinin en değerli üyesidir. PVC modern bir sentetik yani yapay malzemedir. Ticari amaçlı olarak ilk geliştirilen plastik olan PVC petrol ve tuzdan üretilmiştir. Bu madde günümüz koşullarında bir hayli kullanım alanına sahiptir. PVC maddesi günlük hayatımızda en çok PVC Kapı ve PVC Pencere olarak karşımıza çıkar.

Pimapen Ekonomik olarak düşünüldüğünde, esnek ve hafif olması sebebiyle üstünlük sağlar. Isı, ses, nem ile diğer etmenler açısından düşünüldüğünde, ahşap ürünlere kıyasla yalıtım oranı yani iletkenliği düşüktür. Bu husus da bir avantaj olarak nitelendirilir.

Pimapen nedir? Dersek karşımıza şu cevap çıkar. PVC maddesinden üretilen PVC kapı ve PVC pencereye verilen isimdir. Görüldüğü gibi PVC, pimapen üretiminde de kullanılan ana etmen malzemedir. Pimapen günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilen, kapı ve pencere türleridir. Uygun fiyat yapısı, uzun ömürlü ve sağlıklı olması tam bir koruma sağlaması nedeniyle tercih edildiği söylenebiliriz.

Ahşap doğramalar dışında daha uzun ömür sunan ve sağlıklı bir malzeme olan pvc’den üretilen pencere ve kapılardır. Pimapen ahşap ürünlere göre oldukça avantaj sağlar.

Pimapen Pencere Dayanıklılık ve Uzun Ömürlülüğü

PVC malzeme yapım aşamasında özel katlı maddeleri ile birleştirilir. Bu katkı maddeleri ise elde edilecek ürünün parlaklığına, değişen hava şartlarında dayanımına, ve renk özelliklerine etki eder. Bu malzemeler, pimapen pencerelerin  dayanıklı olmasına büyük katkı sağlar. PVC malzemesi, hava şartlarına, korozyona, aşınmaya ve şoka karşı da direnç gösterir. Bu nedenden dolayı, uzun ömürlü ürün isteyen ve hava koşullarına dayanıklı ürün talebinde bulunan müşteriler için idealdir. Örnek göstermek gerekirse, PVC boruların çoğunluğu, 40 yıldan fazla dayanıklılık gösterir. Ve bu doğrultuda, pimapen pencere de aynı dayanıklılık özelliğine sahiptir. Ancak ahşap pencereler ise kullanım ömrü açısından kullanıcıları memnun etmez. PVC malzemesi aynı zamanda, fiziksel özellikleri sayesinde farklı tasarımlara da açıktır. Bu nedenle inşaat, tıp, elektrik, otomotiv gibi pek çok alanda kullanılabilir.

Pimapen Pencere Özellikleri

Pimapen pencere, çevre dostu olarak bilinir. Çevreye etkisi araştırıldığında diğer pencere türlerine oranla, daha olumlu sonuçlar elde edilmiştir. PVC malzemesi geri dönüştürülebilir özellik gösterir. Bu sayede, tekrar tekrar yeniden işlenmek sureti ile profil haline getirilme olanağı sağlar. Ancak tüm bunların başında, pimapen pencerelerin iyi yalıtım özelliği dikkate alınmalıdır. Bu malzemelerin ısı iletim katsayısı ahşap ve alüminyum pencerelere oranla daha düşük yani daha iyidir. Pimapen pencereler ısı tasarrufu söz konusu olunca diğer yapılara göre yüksek performans sergiler.

PVC Plastik Pencere Nerelerde Kullanılır?

Bu ürünlerden bazıları; araç döşemeleri, PVC kapı ve pencereler, ameliyat eldivenleri, kredi kartı, kan torbası v.b. ürünlerin ham maddesinin pvc olduğunu görmekteyiz. Plastik pencereler ev, ofis, iş yeri, barınak, hastane, okul vs. gibi mekanlarda kullanılmaktadır.

PVC kapı ve PVC pencereler neden tercih edilmektedir?

 PVC Kapı Pencere kullanmak bir takım avantajlı özellikler sunar.,

 • Fiyat
 • Hafiflik
 • Esneklik
 • Erişim Kolaylığı
 • Ses ısı, ışık yalıtımının ahşap olanlara oranla daha başarılı olması,
 • Ateşe Karşı Dayaklı
 • Kullanım ömrünün uzun olması(20-60 yıl arası değerlendirilmektedir.)

Üstte yazdığımız özellikler PVC kapı ve pencerelerin sektör bazında yoğun olarak tercih edilme sebebidir. Pvc kapı ve pencereleri günümüz koşullarında ülke ve hatta dünya çapında birçok yapıda görmek mümkün ve dahi vazgeçilmezdir. Yukarıda ahşap kapı ve pencerelere olan bariz üstünlüğünden bahsedildiği üzere, kullanımı bir hayli yaygındır.

PVC Plastik Pencere Sağlıklı mı?

Peki karbon izi nedir? Karbon İzi bir üretim ya da bir faaliyet sonrası doğaya salınan CO2 miktarıdır. Çevre duyarlılığı ve farkındalık maksatları ile de karbon izi bırakma katsayısı olarak ahşap ürünlere oranla daha kullanışlıdır. (  Pvc kapı pencere kanser yapar mı ? )

Pimapen Pencere

Pimapen pencereler ahşap doğramalara göre ısıya ve suya daha üstün dayanıklılık sağlayan PVC malzemeden üretilmektedir. PVC’nin kullanım alanı çok geniştir. Günlük hayatımızda yapı malzemesi olarak kullanılabilen PVC malzeme eşyaların yapımında da kullanılmaktadır. PVC günlük yaşamımızın bir parçası olan pencerelerde de en fazla kullanılan malzeme olmaktadır. Sağlam ve hafif olması pencerelerde kullanım için avantaj sağlamaktadır. Pencere profil üretim aşamasında yer alan PVC, dayanıklılık ve işlevsellik bakımından üstün performans sunmaktadır. Aşınmalara dayanıklı olması ve hafif olması avantaj olarak görülmektedir. Pencerelerde olması gereken bir diğer özellik ise ısıya dayanıklılık göstermesidir. Olası bir yangında ısıya son derece dayanıklılık gösteren malzemelerin oluşu yangının kısa süreli olmasında ve dağılmamasında rol oynar. Pimapen pencerelerin zor tutuşan bir yapısı var. Ahşap malzemenin kolay yanabilme özelliğine bakıldığında daha avantajlı bir durum söz konusudur.

Pimapen Pencere Çeşitleri

Her model kendine özgü kullanım kolaylıkları sunmaktadır. Bu konuda müşteri istekleri dikkate alınarak ortama uygun üretim yapılmaktadır. Rahat ve pratik kullanım sunan modellerden birisi de sürme serileridir. Çeşitli konut, balkon, spor salonları ve havuzlarda rahatlıkla kullanım alanı bulur. Üstten açılım sistemi evlerde özellikle çocuklu ailelerin güvenli olması dolayısıyla tercih ettiği bir modeldir. Yardımcı profiller eklenerek kombine olarak da kullanılabilen çeşitler vardır. Desenleri de farklı olabilen pimapen pencereler renk seçenekleri bakımından da geniştir.

Pimapen Pencere Fiyatları

Pimapen pencerelerde, ihtiyaca göre kullanılacak olan çeşide bağlı olarak fiyatlar değişkendir. Uygun fiyatlarla çok sayıda renk seçeneklerini sunuluyor. Pimapen pencere çeşitlerini tercih ederek kendinizi güvende hissetmeniz mümkün. Müşteri isteği doğrultusunda belirlenen modellere ait renk ve desen seçenekleri mevcut.

 • Düşük bakım maliyeti
 • Kolay temizleme imkanı
 • Uzun ömürlülük
 • Dış etkenlere karşı dayanıklılık
 • Gibi özellikleri bulunan pimapen pencereler ucuz fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

Pvc Kapı ve Pvc Pencere Neden Tercih Edilmeli?

Pvc ürünler enerji verimliliği için kullanılır, ayrıca piyasada yalıtım için kullanılan en iyi malzemelerdir. Odadaki ısıyı korumak için mutlaka kullanılmalıdır, özellikle doğalgaz ile ısınan evlerde tasarruf için tercih ediliyor. Aynı zamanda pvc kapı ve pencerelere, fitiller yerleştirerek ses yalıtımı da sağlanır, bakımı kolay ve zahmetsizdir.

Pvc Ve Enerji Tasarrufu

Sürdürülebilir enerji için enerji tasarruf çok önemlidir. Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmalıyız. Bu yüzden yenilenemeyen enerji kaynaklarını kontrollü kullanmalıyız. Türkiye’de bazı enerji çeşitlerini evlerimizde harcıyor ve artık ısınma amaçlı kullanıyoruz. Isı kaybına engel olarak hem tasarruflarımızı hem de evimizin bütçesine gereğinden fazla fayda sağlayacağız. Sürdürülebilir enerji kaynaklarını korumak zorundayız.

Binalardaki ısı kaybının % 28’i pencerelerden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle sadece görünüm açısından değil ısı tasarrufu açısından da pencereler tercih edilmelidir. Bu zamanda üretilen ileri teknoloji PVC pencere ve kapılar yüksek ısı yalıtımı sağlar. Doğru cam tercih edildiğinde ısı iletkenliği çok düşük olduğu için enerji kaynaklarında tasarruf sağlar.

 • PVC ürünleri satın alırken şu detaylara dikkat ediniz.
 • Destek sacı
 • Profil, bağlantı elemanları
 • Aksesuarlar
 • Cam
 • Montaj malzemeleri
 • Contalar
 • İşçilik

Üstte belirtilen detaylara kesinlikle dikkat edilmelidir. Tüm bu faktörler ürünün kalitesini doğrudan etkiler. Ürünün profili gerekli yalıtım değerlerini sağlamalı ve uygulamada sorun yaratmamalıdır. Destek sacı iskeleti oluşturur ve mukavemeti arttırır, aynı zamanda yapının sıcaklık karşısında deforme olmasını engeller. Yalıtım malzemelerinden biri de contadır, ısı ve ses yalıtımı sağlayan en önemli kısımdır. Contalar plastik veya kauçuk olabilir. Bağlantı elemanları ve vidalar, vidalar üç çeşittir, uygulanacak yere göre seçim yapılmalıdır. Takozlar zamak malzemeden yapılmalıdır. Aksesuar olarak RAL kalite belgesine sahip ürünler kullanılmalıdır. Montaj malzemeleri, bağlayıcı eleman ve izolasyon elemanı olarak ikiye ayrılır. Bağlantı elemanları paslanmaz olmalı ve bağlantı elemanları ısı kaybı oluşturmayan malzeme olmalıdır. PVC ürünlerin seçiminde elemanlara dikkat edilirse ürün daha uzun ömürlü olur ve daha fazla enerji tasarrufu sağlanır.

Pimapen Pencere Tercih Edilmesinin Nedenleri Nelerdir?

Pimapen pencere günümüzde her kesimin kullandığı pencere profili olarak karşımıza çıkmaktadır. Tercih edilmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Sağlam ve hafif olan pencereler son derece dayanıklı malzemeden üretilmiştir. İşlevsel ürün teknik açıdan da oldukça avantajlı olmaktadır. Ateşe olan dayanıklılığına bakıldığında oldukça yüksek koruma içerdiği görülmektedir. Yanma olasılığı bulunmayan yapı malzemesi ürünlerde tercih edilmektedir. Hava şartlarına dayanıklı olan, uzun ömürlü ürün yapım aşamasında kullanıldığı maddelerle güçlü koruma sağlamaktadır. Pimapen pencereler aşınma ve kimyasal çürümelere karşı dayanıklı olmaktadır. Esnek dizaynı olan yapıları son derece ekonomik ve kullanım maliyeti alüminyuma göre daha düşük olmaktadır. Geri dönüşümü mümkün olan malzeme kullanılarak tasarlanmış olan pencere çevreye olumsuz etkiler sunmamaktadır. Pvc Pencere farklı kullanım özellikleri ile de kullanıcıların tarzını yansıtmaktadır.

Pimapen Pencere Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Pimapen pencere kullanımının farklı avantajları bulunmaktadır. Bakımı kolay ve temizlenebilir özellikteki yapısı ile tercih edilmektedir. Ürün boya gerektirmediğinden ekstra iş ve maliyet gerektirmez. Renkleri solmadan uzun süreli kullanıma uygun biçimde tasarlanan ürün çürümeyen sistemlerden oluşmaktadır. Oldukça dayanıklı ve standartlara uygun malzemelerden üretilmişlerdir. Yanmaya dayanıklı ürünün malzemesi kendisini söndürebilecek nitelikte olmaktadır. Isı ve ses yalıtımı son derece avantajlı olan çift cam sistemine sahiptir. Maliyeti oldukça düşük olan ürün tasarımı ile yenilikçi görüntüler sergilemektedir. Üstten açılır ya da sürgülü gibi modelleri ile kullanıcılara seçim özgürlüğü sunmaktadır.

Pimapen Pencere Fiyat Hesaplamaları

Pimapen pencere fiyatları belirlenirken uzunluk ölçü birimini ifade eden metretül devreye girer. İhtiyacınız olan uzunluk ve alan fiyatı belirler. Pencere, kasa, kapı kanadı, cam çıtaları, orta kayıt bağlantı noktaları ve montaj vidaları dahil edilir. Fiyat belirlenirken izolasyon malzemeleri metretül hesabına dahil edilmemektedir.

Özetleyelim; Pvc kaç metre alana monte edilecek ise ona göre fiyatı dikkate alınarak hesaplama yapılmaktadır. Tüm bu hususlar bir araya geldiğinde toplam bütçe hesaplanarak ödenmesi gereken tutar ortaya çıkar .

Pimapen Modelleri

Gelişen teknoloji ile insanların kullandığı yapı malzemelerinin bir kısmı değişmiş veya farklı seçenekler ortaya çıkmıştır. Söz konusu seçeneklerden biri de 1900’lerin başında bulunan pimapen. PVC olarak da adlandırılan bu malzemeden pek çok ürün yapılmaktadır. Özellikle binalarda etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Kapı ve pencere üretiminde kullanılan pek çok ürün bu malzemeden üretilmekte ve yapılarda kullanılmaktadır.  Ayrıca bu malzemeden farklı modeller elde etmek daha kolaydır ve birçok pimapen modeli bulunmaktadır. İnsanlar zevklerine ve kullanım alanına göre bu farklı modelleri tercih ediyorlar.

PVC olarak da adlandırılan bu malzemeden üretilen ürünlerden yapılan kapılar ve pencereler oldukça ilgi görmektedir. Bu malzemelerin farklı model seçenekleri çok daha fazladır. insanların bu alandaki talepleri de yüksektir. Pencerelerde bulunan modellerin çoğunda farklılıklar açma ve kapama ile ilgilidir. Yani kıskaçlar geleneksel ürünlerden farklı açılıp kapanıyor ve bu da insanlara ciddi bir kullanım kolaylığı sağlıyor.

Pimapen modellerine gelince, insanların pencere dışında aklına gelen ilk ürünlerden biri kapılardır. Kapıların da birçok seçeneği vardır. Kapı seçeneklerinde açma kapama sistemleri ön plana çıkar. Kullanılacak alana bağlı olarak farklı boyutlar farklı modeller insanların beğenisini kazanıyor. Ayrıca dekoratif kapılar son zamanlarda daha çok tercih edilen ürünlerden birisidir. Bu ürünler evlere veya işyerlerine çok farklı bir hava katıyor ve insanlar bundan çok memnun.

 1. PİMAPEN PVC NEDİR?
 2. Pimapen Pencere Dayanıklılık ve Uzun Ömürlülüğü
 3. Pimapen Pencere Özellikleri
 4. PVC Plastik Pencere Nerelerde Kullanılır?
 5. PVC kapı ve PVC pencereler neden tercih edilmektedir?
 6. PVC Plastik Pencere Sağlıklı mı?
 7. Pimapen Pencere
 8. Pimapen Pencere Çeşitleri
 9. Pimapen Pencere Fiyatları
 10. Pvc Kapı ve Pvc Pencere Neden Tercih Edilmeli?
 11. Pvc Ve Enerji Tasarrufu
 12. Pimapen Pencere Tercih Edilmesinin Nedenleri Nelerdir?
 13. Pimapen Pencere Kullanmanın Avantajları Nelerdir?
 14. Pimapen Pencere Fiyat Hesaplamaları
 15. Pimapen Modelleri

Bu konuların yanıtını sizler için araştırdık ve üstte detaylı olarak açıkladık.

Yorum yapın