Pimapen Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Pimapen Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? Evimizde iş yerimizde, ofisimizde kısacası kapısı ve penceresi olan her yerde PVC bakımları önemlidir. Çünkü bu tür ürünler kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde aşınmaya uğramaktadırlar. Özellikle de mevsimlerin koşulları PVC kapı ve pencerelerin bakımlarının daha dikkatli yapılmasını sağlamıştır. Pvc pencere ve kapıların zamanında kontrol edilmesi, bakımlarının yapılması gerekir. Kapı ve pencerelerde kullanılan aksesuarlar zamanla aşınır. Aşınan parçaların kullanım ömrü sona ermişse değişim gerekir. Yaz ve kış ayarlarının yapılması önemlidir. Sistemin bir profesyonel usta tarafından elden geçirilmesi kullanım süresinin daha da uzun olmasına sağlar.

PVC Pencerelerin Bakımı İçin İpuçları

Pvc kapı ve pencereler montaj işlemi bittikten sonra koruyucu folyo (koruyucu Bant) çıkarın. Kireç ve çimento sıçramalarını su ve hafif bir temizleyici ile çıkarın. Su ve sabun, Pvc kapı ve pencereler için ömrü boyunca etkili bir şekilde temizlenmesini sağlar. Aseton, çözücü, spatula, metal fırçalar, veya aşındırıcı temizleyiciler kullanmayın.

Donanım

Pimapen Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? Pvc pencere ve kapılarınızın rahat açılıp kapanmasını sağlamak için donanımın hareketli parçalarını her yıl en az bir kez yağlamanızı tavsiye ediyoruz.
Temizlik için pvc su ile temizlenmeli ve üretici tarafından önerilen ürünler ile periyodik olarak yağlanmalıdır.

Havalandırma

Yeterli havalandırma, enerji tüketimini en aza indirmenizi ve ısıtmadan tasarruf etmenizi sağlar.
Tüm kapı ve pencereler aynı anda açarsanız, havanın iki-dört dakika içinde değişmesini sağlayan bir akım oluşur. Bu süre içeriye temiz hava girmesini sağlamak için yeterlidir.

Contalar​

Pimapen Bakımı Nasıl Yapılmalıdır PVC üzerindeki contaların görevi sızdırmazlığın önüne geçmek içindir. Dolayısıyla sizin bu contaları zaman, zaman Arap sabunu ile silmeniz yumuşaklığını artıracaktır. Bu sayede kanatların açılıp kapanması da daha kolay olacaktır. [ Pvc Dolaplar isimli makalemizi buradan okuyabilirsiniz. ]

Yorum yapın