Hayata Karşı Pozitif Kalmayı Başarmak

Hayata Karşı Pozitif Kalmayı Başarmak Hayat, olumsuz olaylara, hayal kırıklıklarına, yer verdiğimiz ölçüde bizimledir. Nasıl mı? İnsanoğlu hayatın, bahşedilen bir hediye olduğunun farkına vardığı an, her olaydan olumlu sonuçlar çıkartmaya başlar. İyi-kötü, güzel-çirkin veya doğru-yanlış her şey, edinilen bir tecrübe olarak görülmelidir. Mesleğinde tecrübe sahibi olmayan biri nasıl cesareti kırılıyorsa, hayatında olumsuz şeyler yaşamamış kişi de kendini cesur hissedemeyecektir. Olumsuz olaylarla baş etmeyi öğrenmek, hayata karşı pozitif kalmayı başarmak için en güzel fırsattır.

Hayatınıza ve Kendinize Güvenin!

Hayatınıza ve Kendinize Güvenin!

Hayata Karşı Pozitif Kalmayı Başarmak İnsan, hayat boyu hayal kırıklıkları yaşayarak kabuğundan ayrılır. Bu süreçte en büyük hayal kırıklığının bile ardında yatan olumlu bir neden olduğunu bilin. Ancak bunun bir anda hayatınıza yansımasını beklemek, bir diğer hayal kırıklığını kendi ellerinizle hazırlamak olacaktır. Bırakın hayat, olması gerekeni doğru zamanda sizlerin karşısına çıkarsın. Yapılan hatalarınıza, kendinize ve hayal kırıklıklarınıza güvenin. Unutmayın ki özgüvenli insanların arkasında mutlaka derin bir hikaye ve bir kırılma noktası vardır. Hayatınıza ve kendinize daima güvenin!

Planlarınızı Şekillendirmeyi Öğrenin!

Planlarınızı Şekillendirmeyi Öğrenin!

Hayata Karşı Pozitif Kalmayı Başarmak Hayat, elbette her zaman planladığınız gibi gitmeyecektir. Ancak B planı olan insanlar, her zaman hayatla satranç oyunu oynarlar. Nasıl mı? Profesyonel bir satranç oyuncusunun bir sonraki adımı asla tek bir hamle değildir. Her zaman ani bir aksilikte farklı bir hamle planlar. Siz de hayata karşı bir satranç oyuncusu olarak rakibinizin bir sonraki hamlesini bilebilirsiniz. Yaşadığınız hayat bile bazen size rakiptir.

Sabretmeyi Öğrenin!

Sabretmeyi Öğrenin!

Nasıl ki olgunlaşmamış bir meyveyi kimse seçerek almak istemezse, hayatta da her olayın ve durumun olgunlaşma süreci vardır. Sabır, bazen beraberinde promosyon getirir. Tüm hayal kırıklıklarının bir gün toparlanacağına olan inancınızı ancak sabrederek hayatınıza empoze edebilirsiniz. Elbette bazen dayanamayacağınızı, çaresiz olduğunuzu hissettiğiniz anlar olmuştur. Ama unutmayın ki en kötü zamanlarınızda bile bir sonraki güne uyanmak için uyudunuz. Aslında içten içe bir sonraki günden umudunuz her zaman vardır. Sabretmeyi öğrenin! İyi şeyler her zaman bir yerlerde karşınıza çıkmayı bekler.

Pozitif Olmayı Unutmayın!

Pozitif Olmayı Unutmayın!

Hayata Karşı Pozitif Kalmayı Başarmak Her insanın bir duygu-durum boşalması yaşadığı dönemler vardır. Geride bıraktığınız zamanları düşünün. Oysa ki o dönemde sanki bir daha o olaydan başka iyi bir şey olmayacağını düşünüyordunuz. Ancak şu anda bu yazıyı okuyorsanız, o günden bugüne çok yol kat etmişsiniz demektir. Aksi takdirde tam anlamıyla nasıl mutlu olmanız gerektiğiniz araştırıyor olmazdınız. İçinizdeki pozitifi kendinizden bile saklamayın. Bırakın hayat size pozitif kalmanın ne demek olduğunu öğretsin. Hayatta iki seçeneğiniz olduğunu düşünün. Birincisi çok ciddi ve uzun süreçte atlatabileceğinize bir hastalık, diğeri ise 2 hafta kadar sürecek bir grip. Hepinizin direkt seçeceği grip olacaktır. Bakıldığında ikisi de kötü bir durum ancak daha az zararı olanı seçmek de pozitif bakmanın kanıtıdır. Her kötü şeyin içinden pozitifi görmek de hayat boyu isteyerek bazen de istemeyerek gerçekleştirdiğimiz bir durumdur.

Olayların Akışından Korkmayın!

Olayların Akışından Korkmayın!

Her ne kadar hayat boyu planlı hareket etsek de her plan istediğiniz gibi ilerlemez. Ancak bazen üzerimizdeki yükleri kenara bırakarak hayatın akışını da kabul etmek gerekir. Hayat her zaman olumsuz bir akış sunmaz. Olumsuz bir akışın bile devamı bir şekilde olumlu yönleriyle sizleri hayrete düşürecektir. Hayatınızı her daim kontrol edebilmeniz mümkün değildir. Hayatın tadını çıkarabilmek için bazen olaylara müdahale etmeyip kapının köşesinden izlemek gerekir. Bu başardığınız takdirde hayal kırıklıklarınız bir zaman sonra sürekli beklenti içerisine girmenizi engelleyecektir. Bu da hayatı yaşamanız için en güzel sebep olacaktır. Unutmayın, hayat daima size keyfini çıkaracağınıza bir uğraş sunacaktır. Hayat her zaman kendi yolunu bulur. Olayların akışından korkmayın!