Gazi Maaşları Ne Kadar Oldu?

Savaşta ya da 15 temmuzda yaralanan gazi maaşları 2020 yılında ne kadar oldu? Gazi maaş zammı ve gazi yakınlarına verilen maaşlar hakkında detayları bu yazımızda kaleme aldık. Şehit olmuş ya da şehit yakını olanlara da verilecek parasal destekleri yazdık. Hem 15 temmuz hem de Kıbrıs gazileri hakkında ne kadar maaş yatıracağı aylık ödemeleri yazdık. Ayrıca Gazi Maaşlarına 2020 yılında yapılacak zamlar hakkında da ön bilgilendirme vermiş olacağız.

Şehit aileleri ve gazi yakınları ile gazi olmuş olan kişilerin özlük hakları ile ilgili detaylı bir araştırma yaptık. Buna göre 2020 yılı gazi maaşları ve şehit yakınlarına verilecek olan devlet yardımları, maaşlar, ödenekler, sosyal yardımlar ve daha birçok konuda merak edilenleri yazdık.

Şehit yakınları ile ilgili önemli bilgiler verildiği toplantıda; 2020 gazi maaş zammı ve 2020 da yine gazi ve şehit yakınlarına ne kadar zam yapılacağı ve zam tahminleri hakkında bilgiler verildi.

Gazilik Maaşları Ne Kadar?

Buna göre; kıbrıs, kore, 15 temmuz gazileri şeref aylığı eğer herhangi bir gelir varsa 680 TL, geliri olmayan gazilere ise 1250 TL maaş verilmesi, terör mağduru askerlerin ailelerine ise baba ve anneye 800 TL maaş verilmesi, gazi maaşlarının 2250 TL ve özellikle 15 temmuz darbe girişimi gazilerine ise 3250 TL gazilik maaş bağlanması söz konusudur. 15 temmuz gazilerine neden daha fazla verildiği hükümetin bilgisi dahilinde olan bir çalışma olduğu ifade edilmektedir.

gazi maaşlarına zam 2020

Gazi maaşlarına ne kadar zam geldi 2020

Gazi maaşlarına yeni yılda ne kadar zam geldiği ya da zam tahmini ile ilgili henüz kesin bir açıklama yapılmadı. Ama özellikle terör gazilerine yapılacak zam oranının yüksek olacağı en azından enflasyon oranı olan %25’leri bulacağı tahin edilmektedir. 15 temmuz gazilerine ise daha da yüksek zam gelmesi söz konusu. Diğer gazi ve gazi yakınlarının da 15 temmuz gazileri gibi zam alması için çaba sürerken bu sene de beklenilenin olup olmayacağı henüz kesinleşmiş değildir.

 

Yaralı ve Yatalak Gazi Hakları ne Zaman İyileştirilecek

Birçok gazi savaşta yaralanmasına ve yatalak kalmasına rağmen hem rehabilitasyon sürecinde hem de tedavi sürecinde hastane masraflarının çok yüksek olmasından şikayetçi olmaktadır. Bu kişilerin almış oldukları maaşların daha da yükseltilmesi beklenmektedir. Birçok kişi gazi maaşlarına zam ne zaman yapılacak ve zam oranı tahmini ne kadar olacak diye merak etmektedir. Bu noktada henüz kesin bir zam oranından bahsetmek doğru değildir. Aşağıdaki videoda gazi maaş zammı hakkında ek bilgiler bulabilirsiniz.

 

Gazi Maaşlarına 2020 yılında da yine zam yapılması beklenmektedir. Yapılacak zam oranlarının enflasyon oranına göre belirlenmesinin yanı sıra, gaziler için toplanan sosyal yardımlaşma ödeneklerinin de yatırılması ile yeni gelirler olacaktır. Öte yandan zam oranı için, 2020 yılı için tahmini olarak %20’lik bir artış beklenmektedir.