Fabrikadan Evlere İş Veren Firmalar

Evde ek iş yaparak ek gelir elde etmek son zamanlarda daha kolay hale geldi. Özellikle bazı büyük fabrikalardan evlere iş veren fason firmalar ortaya çıktı. Bu aracı kişiler ya da kurumlar, büyük fabrika, ya da tekstil atölyesi gibi orta ölçekli işletmelerden aldıkları işleri bazı evlere bayanlara ücret karşılığında yaptırmaktadırlar. Büyük fabrikalar yetiştiremediği ürünleri evde ek iş isteyen bayanlara kargo ile ya da araba ile dağıtarak elden teslim etmektedir. Bu ürünler genelde tekstil ürünü, havlu kenarı, el işlemeleri, etiket yapıştırma gibi işler olmaktadır. Birçok bayan bu gibi işleri yaparak halen iyi paralar kazanmaktadır.

Fabrikadan Eve İş Getiren Fason Kişiler 2020

2020 yılında fabrikadan fason olarak evlere iş veren kişilerin telefon numaralarını sizin için paylamak belki direk iletişim kurmanızı sağlayacak; fakat dolandırılma riskine karşı bu telefon bilgilerini paylaşmıyoruz. Fason kişi aracılık yapan kişilerdir. Bunlar belli komisyonlar karşılığında fabrika ya da daha küçük yerlerden giyim elbise ve daha birçok ürünle ilgili olarak örnek alıp bayanlara sunarlar. Fiyat ve maaş konusunda anlaşma olduğunda ise hemen iş başı yapılır. Genelde yapılan normal başına para verilen bu işlerde bayanlar isterlerse daha fazla ürün siparişi de verebilir.

Fason kişilerin yani ürün siparişi veren kişilerin güvenilir olması çok önemlidir. Yani güvenilir olmayan yabancı kişilerden alacağınız siparişleri bitirdikten sonra paranızı geri alamayabilirsiniz. Bu noktada, para isteyecek muhatap bile bulamayabilirsiniz. Bu kişilerin güvenilir olması önceliğiniz olmalıdır.

Evlere İş Veren Yerler Gerçekten Var Mı?

Birçok Anadolu şehrinde evlere iş veren firmalar yabancı sayılır. Daha doğrusu bu yerler küçük il ve ilçelerde bu şekilde kargo ile ya da fabrikan eve iş gibi ek işler vermezler. Bundan dolayı küçük şehirlerde yaşayanlar bu işin gerçek olmadığını, dolandırma yöntemi olduğunu düşünürler. Bu noktada şunu ifade edelim;

Evde ek iş veriyoruz diye sizden para isterlerse, ön ödeme isterlerse, ya da mal garantisi anlamında ürün ön ödemesi istenirse bilin ki bunlar dolandırıcıdır. İnternet üzerinden evlere iş verenlere çok dikkat edin hatta internet üzerinde sipariş almayın. Bunun yerine yüz yüze sipariş alıp güvenilir kişiler ile çalışın.

Bu da genelde İzmir, Ankara, İstanbul, Bursa, Kocaeli, Denizli, Kayseri gibi sanayisi gelişmiş illerde vardır. Bu illerde yaşayanlar daha çok ek iş alırlar. Ana bayburt, Şırnak, Mardin, Urfa, Kırşehir, Çorum gibi ve bunlara benzeyen küçük illerde yaşan kişilere evde ek iş verilmez. Çünkü uzak yerlerde asla iş verilmez. Bunu unutmayın. İstanbul gibi yerlerde yaşayanlar tanıdıklar vasıtası ile ek iş bulabilir.

İstanbul Fabrikadan Eve İş Verenler

İstanbul en çok fabrikanın olduğu hatta tekstil üzerine en çok işletmenin olduğu il olduğu için hali ile bazı işletmeler fasonlar vasıtası ile gerek direk gerekse aracı ile evlere iş vermektedir. Evlere iş verenler genelde; Zeytinburnu, Bağcılar, Esenyurt gibi büyük ama tekstil işletmelerinin atölyelerinin çok olduğu ilçelerde bulunmaktadır. Bu yerlerden de sipariş almak isteyenler bazı atölyeleri gezebilir. Bunun dışında internet üzerinden İstanbul ilinde ek iş arayanlar maalesef hayal kırıklığına uğrayabilir. Tekrar ifade edelim. İnternet üzerinden iş bulamazsınız. Bunun yerine bizzat atölye sahiplerine danışarak yol göstermelerini isteyebilirsiniz.

İlgili;

Evde paketleme işi veren yerler

İzmir ev iş

Yorum yapın