Son Yıllarda Tercih Edilen Estetik Operasyonlar – 2022

Kişiler aynaya baktıklarında her zaman estetik yüz hatları ve beden kıvrımları görmek isterler. Ancak bu durum her kişi için mümkün olmayabilir. Bazen doğuştan gelen özellikler bazen yanlış beslenme gibi uygulamalar nedeni ile vücut yapısı deforme olmaya başlayabilir. Böyle durumlarda da kadınlar da erkekler de çeşitli estetik operasyonlara başvurabilirler. En çok yapılan estetik operasyonlar genelde fazla yağları aldırma ve yüz hatlarını belirginleştirmeye yönelik uygulamalardır.

Estetik operasyonlar sayesinde yaşlanan cildi deformasyonlardan daha kolay şekilde korumak mümkün olabilir. Eskiden yalnızca ünlülerin yaptırmasına alışık olunan estetik uygulamalar günümüzde hemen herkesin kolayca yaptırabileceği operasyonlar haline gelmiştir. Genç yaşlı hemen herkes artık daha estetik bir görünüme kolayca kavuşma imkânı buluyor. En çok tercih edilen estetik uygulamalar içerisinde en sık görebilecekleriniz ise şunlar olacaktır:

Göz Çevresi Estetik Operasyonları

goz cevresi estetik operasyonlari
Göz Çevresi Estetik Operasyonları

Kişilerin yaşlandığının en belirgin kanıtı ilk olarak göz ve göz çevresinde kendini gösterir. Kaz ayakları denilen bölgede kırışıklıklar daha da yoğunlaşır ve kişiler özellikle güldüklerinde bu kırışmalar daha da belirgin hale gelir.

Hyalnüronik asit bulunduran yüz dolguları sayesinde cildinizin her zaman genç kalmasını sağlayabilirsiniz. Göz çevresi estetik operasyonları sayesinde bu bölgede bulunan morlukların ve kırışmaların azaltılmasını sağlıyor.

Hollywood Yanağı Estetiği – Bişektomi

Hollywood yanağı estetiği son yılların en trend estetik uygulamaları içerisinde yer almaktadır. Birçok ünlünün de yaptırdığı bu estetik operasyon sayesinde yanak bölgesinde bulunan yağ yastıklarına müdahale edilir ve yanak ve çene hattında bir üçgen görünüm oluşturulur. Bu görünüm sayesinde kadınlar daha çekici yüz hatlarına kavuşabilir.

Bu operasyon için genelde içten müdahale edildiğinden herhangi bir şekilde iz kalmıyor. 30 dakikalık bir operasyon sonrasında son derece güzel görünen yüz hatlarına sahip olabiliyorsunuz. Günümüzde bu estetik operasyonunu yaptıran ünlüler arasında Angelina Jolie, Gülşen, Hande Erçel gibi isimleri saymak mümkün olmaktadır. Estetik ameliyat çeşitleri içerisinde en popüler olanlardandır.

Badem Göz Estetik Uygulaması

badem goz estetik operasyonu
Badem Göz Estetik Uygulaması

Medikal estetik uygulamalar neler diye soranlar için badem göz estetik uygulaması da öne çıkan estetik operasyonlardan biridir. Bu estetik uygulamasında göz kenarları düşük olan kişilerin göz yapılarının daha çekik göz yapısına sahip olması sağlanır. Bu uygulama için öne çıkan bazı detaylar vardır. Badem göz estetik uygulamasının özellikleri şu şekildedir:

  • Yüz hatlarınızın bu estetik operasyon için uygun olması gerekir.
  • Klinik bulguların mutlaka uygun olmasına önem verilmelidir.
  • Yüzde yüz kalıcılığı olan bir uygulama değildir.
  • Badem göz estetiğini göz kenarları aşağı sarkmış ve yorgun görünen kişiler tercih etmektedir.
  • Uygulamadan memnun kalmadığınızda geri dönüş yapılabilmektedir.

Badem göz estetiği fiyatları uygun olup günümüzde birçok kadın bu estetik operasyonları rahatlıkla yaptırabilmektedir.

Liposuction (Yağ Aldırma)

Yıllardır en popüler olan ve günümüzde de en çok yapılan estetik uygulamalardan birisi de yağ aldırma operasyonlarıdır. Bölgesel kilo problemi yaşayan erkekler ve kadınlar bu estetik operasyonla daha fit bir görünüm kazanabiliyor. Bu yöntemde kişilerin belli bölgelerde toplanan yağ bezelerinin alınması işlemi yapılmaktadır.

Liposuction daha çok basen, karın, bel, diz gibi bölgelere uygulanmaktadır. Bu bölgelerde bulunan yağları eritmek sanıldığından zordur. Her geçen gün kilo almaya devam eden kişiler de bu yağ aldırma işlemi sayesinde beklenilenden daha da zayıf bir görünüm elde edebilirler. Bu işlemin yapılabilmesi için yağ dokularına 1 ya da 2 mm kesinler atılır ve iç kısımlara ince uzun vakumlar yerleştirilir. Bu vakumlar sayesinde yağların bölgeden uzaklaştırılması sağlanır.

Yağ aldırma uygulamasının bir zayıflama yöntemi olmadığı bilinmelidir. Yalnızca bölgesel incelme gerektiğinde kullanılan bir estetik uygulamadır. Bu işlem ile daha düzgün bir vücut formuna kavuşabilirsiniz. Hamile, yeni doğum yapan kişilerin bu uygulamayı daha ileri bir tarihe ertelemesi gerekmektedir. Bu uygulama sonrasında kişiler 3 ya da 4 hafta içerisinde normal hayatına dönebilmektedir.

Kalça Şekillendirme Ameliyatı

kalca sekillendirme ameliyati
Kalça Şekillendirme Ameliyatı

Kadınlar arasında çok popüler olan estetik ameliyat yöntemlerinden birisi de kalça şekillendirme üzerine olan operasyonlardır. Bu uygulama sayesinde daha yuvarlak ve dik duran bir kalça görünümü elde etmek mümkündür. Kalça bölgesini büyütme, daha küçük hale getirme ve şekillendirme üzerine yapılan uygulamalardan biridir.

Kalça şekillendirme operasyonları genel olarak sarkan, şekilsiz duran ve düz bir görünümü olan kalçalara uygulanmaktadır. Bu estetik uygulaması ile kadınlar da erkekler de genç, enerjik ve fit bir kalça şekline sahip olabilirler. Bir zamanlar Jeniffer Lopez kalçasının meşhur olması günümüzde birçok kişinin bu uygulamaya yönelmesini sağlamıştır.

Rinoplasti (Burun Estetiği)

rinoplasti
Rinoplasti (Burun Estetiği)

Son yıllarda öne çıkan burun estetiği birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu estetik uygulama sayesinde dik ve aristokrat bir burna sahip olabilmek mümkün olmaktadır. Bazen ciddi sağlık problemleri nedeniyle de tercih edilebilmektedir. Solunumun yetersiz kalması durumunda Rinoplasti uygulaması sorunun giderilmesinde son derece etkilidir. Ciddi estetik operasyonlar arasındadır ve bu uygulama yapıldığında kişilerin dikkat etmesi gereken çok önemli detaylar vardır. Ameliyat sonrasında en az dört hafta boyunca burun bölgesini korumanız gerekmektedir. Özellikle bu süreçte gözlük kullanılmamalıdır. İlaç kullanımı ise doktor gözetiminde olmalıdır.

Medikal Estetik Fiyatları

Günümüzde hemen herkesin fit bir görünüm elde etmek istemesi medikal estetik fiyatları konusunu da etkilemektedir. Bu fiyatlarda sabit rakamlardan bahsetmek mümkün değildir.  Bu fiyatları belirleyen ana unsurlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Estetik cerrahi uygulamasının türü
  • Yapılacak uygulamada kullanılacak tıbbi araç gereç ve teçhizatlar
  • Doktorun deneyimi
  • Ameliyatın yapılacağı klinik
  • Hastanın genel durumu

gibi birçok önemli detay estetik operasyon fiyatları üzerinde etkili olmaktadır.

Önerilen Yazı: Kontakt Lens Nedir? En iyi Lens Markası Hangisidir?

İmaj Kaynakları: