En Ucuz PVC Modelleri

En Ucuz PVC Modelleri; Sert plastik olarak bilinen PVC farklı özellikleri ile birçok alanın vazgeçilmezi olmayı başarmıştır. İlk olarak 1900’lü yıllarda üretilen PVC geçen zamanla birlikte giderek yaygınlaşmaya başlamış ve ahşabın yerine geçmiştir. Ahşaptan üretilen kapı ve pencerelerin yerini bu malzemeler almıştır. Bunun birçok sebebi bulunurken bunlardan en önemlisi bu malzemelerin daha ucuz olmasıdır. Ucuz ve dayanıklı olmasından dolayı ahşabın yerine PVC kullanılmaktadır. En ucuz PVC modelleri insanlar tarafından daha fazla talep görmekte ve bunlar bir süre sonra bütün yapılarda yer almaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle her malzemede olduğu gibi PVC’de de kalite farkları bulunmaktadır. Yani farklı kalitede PVC bulunmakta ve kalite düştükçe fiyat da düşmektedir.

Pvc Modelleri

En Ucuz PVC Modelleri ve Malzeme Kalitesi incelendiğinde bunların farklı türleri olduğu görülmektedir. Bazılarında malzeme kalitesi düşük iken bazılarında ise daha iyi kalite ve işçilik bulunmakta. Bundan dolayı fiyatlar daha uygun seviyede yer almaktadır. Kapı ve pencere modellerinin bundan dolayı ayrı ayrı değerlendirilmesi gerekmektedir. Değerlendirme yaparken sadece PVC kalitesine değil montajı yapılan ürünlere bütün olarak bakılması gerekiyor. Fiyatları etkileyen önemli faktör pencere yapımında kullanılan profillerin kalitesidir. Daha sonra ise pencerelere eklenen tek cam ve çift cam olması fiyatları etkilemektedir. Bunun dışında diğer malzemelerin kalitesi ve işçilik de dikkate alınarak fiyatlar oluşturulmaktadır. En ucuz PVC modelleri arasında yer alan kapıların durumu da pencerelere benzerdir. Fiyatları oluşturan unsurları üstte sizler için açıkladık. Bu detayların tamamı dikkate alınarak fiyatlar oluşmaktadır.

Karşılaştırma yaparken En Ucuz PVC Modellerini kalitesini aşağıdaki parametrelere göre değerlendirin.

 • Pvc Kapı Pencere Sisteminin kalitesi
 • Parametreleri ve tasarım olanakları
 • Tedarikçi değerlendirmesi
 • Şikayet olasılığı
 • Satış öncesi ve satış sonrası teknik destek (Olası şikayetler dahil)

PVC Fiyatları Nası Hesaplanıyor?​

En Ucuz PVC Modelleri PVC bugün yapı piyasasına baktığımızda en fazla satılan ürünlerin başında geliyor. Dolayısıyla çok fazla tercih edilmesinin de belli başlı nedenleri var. Bunun için hazırlamış olduğumuz bu makalemizde PCV fiyatları nasıl hesaplanıyor bu konu üzerine yoğunlaşmak istedik. İlk önce metretül tanımını yaparak başlamanın daha doğru olacağı görüşündeyim.

PVC Pencere Sektöründe Metretül Tanımı; Metretül hesaplanırken elde olan malzemenin yalnızca boyu dikkate alınır. Bu şekilde hesaplanan bir birimdir. Pencere ve kapı sistemlerinde kullanılan profillerin uzunlukları metretül olarak hesaplanır. Pencere imalatında ve fiyat olarak hesaplamada metre tül parametresi belirleyici olacaktır. Fakat burada işin cam, aksesuar, mermer, işçilik ve montaj bölümleri metre tül hesabına dahil tutulmaz.

Metretül Tanımı Neleri İçine Alıyor?​

Pencere kasası, kanat, orta kayıt profilleri ana aksamlardır.
Profillerin içerisinde bulunan yardımcı parçalar şunlardır.

 • Destek saçları
 • Bağlantı elemanları
 • Vida
 • Takoz
 • Çektirmeler
 • Çıta
 • Conta

Yukarıda belirtmiş olduğumuz metretül içerisinde bulunan malzemeler pencere ve kapının yapılma tekniği olarak kullanılır. Bu malzemelerin olmaması söz konusu değildir. Fiyatı belirleyen kullanılmış olan bu malzemelerin miktar şekil ve fonksiyonları belirleyici kriterlerdir. Bir pencerenin kaliteli olması bu malzemeler testten geçtikten sonra karar verilir.
Bu durumların dışında kalan fonksiyonlar yani aksesuarlar kullanıcının isteğine göre de şekillenebilir. Yani bu kez de hesaplama yapılırken kullanılacak olan malzemenin çokluğuna göre fiyat belirlenir.

Bu konuda doğru bir program oluşturmanız ve detayları satıcı ile görüşmeniz sağlıklı sonuçlar elde etmenizi sağlar.

PVC Banyo Dolabı isimli makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Yorum yapın