Doğru Nefes ile İçsel Huzur

Doğru Nefes ile İçsel Huzur Günümüzde süre gelen aktif iş ve sosyal hayat bazen hayat odağımızı kaybetmemize neden olur. Buna bağlı olarak stres, kaygı, anksiyete bozukluğu gibi bazen kendimizin bile farkına varmakta zorlandığı psikolojik sorunlara yol açmaktadır. İçsel huzur nasıl sağlanır?  Bu sorunlar ile karşılaşan bireyler profesyonel destek almak durumunda kalmaktadır. Çoğunlukla iş ve özel hayatın düzensiz gitmesi, hayat amacından kopukluk, tükenmişlik sendromu gibi sonuçlarla yüzleştiğinde bu sorunlar açığa çıkar. Yeniden içsel huzurun sağlanması için profesyonel destek almak şart oluyor.. Bu aşamada içsel huzurun yeniden elde edilmesi önceden yapılacak müdahale ile durum çok kötüleşmeden kendinizi toparlamanız gerekiyor. İç denge ve huzuru stabil tutmak için bazı çalışmalar yapmalıyız. Bu çalışmaların sonucu olarak günün stresinden uzaklaşıp, mutluluğu elimizde tutabiliriz.

Doğru Nefes ile İçsel Huzur Uzmanların araştırmalarına göre kaygı ve stres durumlarında bedenimizde oluşan birincil değişim nefes alış hızımızdır. Kendinizi stresli olduğunuz bir anda dışarıdan izleme imkanınız olsaydı nefes alış hızınızda ki değişimi doğrudan fark ederdiniz. Olayın içinde olduğunuzda ise bunu fark etme imkanınız olmadığı için stresli ruh hali devamlılık göstermektedir. Huzursuzluk sendromu bu stres anının sürekli hale gelmesinden ötürü yaşanan kaygılı ruh halidir. (İçsel Rahatlık İçin İpuçları ve Öneriler)

  • Her şey iyi olacak mı ?
  • Başladığım bu iş /olay ya kötü sonuçlanırsa.
  • Şimdi bir terslik çıkacak.

Gibi sorular ile yüz yüzeyseniz bu kaygılı ruh hali sizin de hayatınızın etkiliyor demektir. Nefes alışımızın bu stres anlarında hızlanmasından dolayı zor anlar yaşarız. Nefesimizi düzenli hale getirdiğimizde ise stresin yarattığı ruh hali iyleşme gösterir. içsel huzur iyi yaşamın kapısını açar hemde ardına kadar açar.

Doğru Nefes ile İçsel Huzur ! İşte bu sebeple nefes terapisi sayesinden günlük yaşam koşturması sırasında kaybettiğiniz mutluluğu yeniden kazanmanız mümkündür. Stresli ruh halinizi huzurlu bir ruh haline döndürmeniz bu şekilde çok daha kolay olacaktır. Doğru Nefes ile İçsel Huzur Doğru bir nefes terapisinin başlangıcı nefes alış sırasında odaklanmaktan geçer. Havanın burndan çıkışı ve burnunuza yeniden girişini hissetmeye çalışarak odak noktanızı belirleyin. Çalışmalara ilk başladığınızda aklınız sürekli başka konulara takılı kalacağından nefese odaklanmanız biraz zor olacaktır. Ancak nefesinizi izlemeyi sürdürürseniz ve bunu strese kapıldığınız anlarda tekrar ederseniz bu size iyi gelecek. Bir süre sonra da daha stressiz, huzurlu ve dengeli bir ruh halini elde ettiğinizi göreceksiniz. Mutluluğun anahtarı doğru nefes alım yöntemleri ile ruhsal dengenizi korumanızda gizlidir.