Casper Via A3 Android Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Android ile kullanıcılara sunulan Casper Via A3 telefonunun Android  8.1 (Oreo) işletim sistemi sürümüne sahip olabilmesi için ayarlar uygulamasından bazı düzenlemeler yapmanız gerekir. VIA A3 modelinde, VIA A3 Plus modelinde yer alan Helio P60 işlemcisi yerine, Qualcomm’un 8 çekirdekli işlemcilerinden biri olan Snapdragon 450 yer alıyor. Bu işlemci de Adreno 506 grafik biriminin yer aldığını hatırlatalım.

Casper firmasının ‘Tam bir performans canavarı’ sloganıyla piyasaya sürdüğü Casper Via A3 modeli ülkemizde de oldukça popüler kullanılan akıllı telefonlardan. ARMv8-A (64-bit) işlemciye sahip Via A3 modelinin 6.2 inçlik bir ekranı ve bu ekranında IPS LCD ile ekran teknolojisi bulunuyor.

Casper Via A3
Via A3

12 megapiksellik arka kamerası, 16 megapiksellik ön kamerası ve flash desteği ile kullanıcısına neredeyse her türlü imkanı sunan Casper Via A3 telefonu HD kayıt desteği ile de anı yüksek kalitede ölümsüzleştirmenize imkan sağlıyor.

Bu kılavuzda ise  Android  8.1 (Oreo) işletim sistemine sahip Casper Via A3’ü nasıl güncelleyebileceğinizi sizinle paylaşacağız.

Casper Via A3
Via A3

Konu Başlıkları

Başlamadan önce

  • Telefonunuzun güncelleme süresince şarjda kalmasını sağlayın.
  • Güncelleme paketinin indirileceği internet bağlantısı hızlı olmalıdır, mümkün olan en kullanışlı ağa bağlanıp güncelleme paketini bu şekilde indirin.
  • Telefonunuzu güncellemeden önce her türlü duruma karşın full yedek alıp farklı bir cihazda veya cloud sisteminde sakladığınızdan emin olun.
  • Güncelleme boyunca telefonunuzu kapatmaya veya açmaya çalışmayın, çarklar ne kadar dönerse dönsün müdahale etmeyin.
Casper Via A3
Via A3

Casper Via A3  Android  8.1 (Oreo) Güncellemesi Nasıl Yapılır?

  1. İlk olarak ayarlar uygulamasına gidin
  2. Ekranı en aşağıya kaydırın ve telefon hakkında sekmesine dokunun
  3. Sistem güncellemeleri yazan bir sekme ile karşılaşmanız gerekir, üzerine hafifçe dokunun.
  4. Sistem güncellemeleri sekmesine giriş yaptığınızda ekranınızın ortasında güncellemeleri denetle yazılı bir buton bulunur, bu butona tıklayarak güncellemeleri denetleyin.
  5. Eğer cihaz üreticiniz  Android  8.1 (Oreo) ’yu sizin için sunduysa ilgili paket görünecektir indirip, yükleyin.

Yükleme işlemi başlamadan önce telefonunuz 1 defa yeniden başlatılacak ardından güncelleme barı karşınıza çıkacaktır, ilgili bar tamamen dolduğunda telefonunuzu  Android  8.1 (Oreo) işletim sistemine sahip şekilde kullanabilirsiniz.