En Çok Kullanılan 5 Seyahat Uygulaması Listesi

Telefonlarınızdaki seyahat uygulaması yazılımları sayesinde karmaşık olan gezi alanlarını rahatça gezebilir, gezi için planladığınız noktalara daha rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. Özelikle yurt dışı seyahatlerinizde bu uygulamalardan faydalanmak işinizi kat ve kat kolaylaştırır. Çünkü uygulamalar size hem yön gösterir hem de dil konusunda büyük fayda sağlar.Bu yazımızda  önereceğimiz,hem yurt dışı hem de yurt içi yolculuklarınızda kullanabileceğiniz seyahat uygulamaları ile büyük yüklerden kurtulmuş olacaksınız.

Popüler 5 Seyahat Uygulaması

Bu uygulamaların kullanımı kolay olmakla birlikte not almanızı, kalacak yer bulmanızı, şehir merkezine güvenilir yollardan ulaşmanızı da sağlaması oldukça önemli özelliklerindendir.Hatta sadece bu konularda değil, para birimleri, internet arama geçmişi,yol arkadaşı bulup seyahatlerde maliyetlerinizi aza indirmeniz konusunda da size yardımcı olur.

1 – Evernote Seyahat Uygulaması

Evernote seyahat uygulaması sizin karışık aldığınız seyahat notlarınızı düzenler. Bu uygulamayı kullanarak seyahat planınızın rotalarını belirleyip notlar alabilirsiniz. Ayrıca gezi ya da seyahat sırasındaki uğrayacağınız noktaları önceden belirleyerek sonradan çıkabilecek karmaşıklığı ortadan kaldırırsınız.

Evernote seyahat uygulaması içerisine daha planlı hareket edebilmek için öncelik sırasına göre bir yol güzergahı da oluşturabilir ve seyahat sırasında atlamadan yapacaklarınızın tamamını gerçekleştirmiş olursunuz. Bu sayede seyahat sırasındaki panik, heyecan nedeniyle yapacaklarınızı unutmamış olursunuz. Ayrıca seyahat stresini de bu uygulamadan yardım alarak ortadan kaldırabilirsiniz.

2 – Google Translate Seyahat Uygulaması

Ücretsiz seyahat uygulaması statüsünde bulunan Google Translate, gezileriniz sırasında kullanabileceğiniz en önemli uygulamalardan biridir. Bu uygulaması sayesinde dilini hiç bilmediğiniz bir ülkeye gidip rahatça gezebilmeniz mümkün olacaktır. Uygulamanın en büyük özelliği sizin dilinizi farklı dillere çevirerek o kişilerle iletişim kurmanızı kolaylaştırmasıdır. Aynı zamanda dilini bilmediğiniz ülkenin tabela, menü, yol haritası önemli kurum isimlerini rahatça çevirerek okuyabilirsiniz.

Ayrıca uygulamada kamera özelliğinin ve ses özelliğinin bulunuyor olması da büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu sayede kameranızı yemek menüsüne tutarak dilinize çevirebilir ve yine siparişinizi o dile çevirerek verebilirsiniz. Uygulama ile kültürünü, dilini bilmediğiniz ve seyahat ettiğiniz ülkelerde yemek yeme, yön bulma ve iletişime geçme işlemlerini rahatça sağlayabilirsiniz.

3 – TripAdvisor

Bir yere seyahat etmek için plan yapmış olabilirsiniz. Ancak yol, konaklama ve yemek seçeneklerinden hangisinin daha avantajlı olacağını bulamıyorsanız, bu seyahat planlama uygulaması sayesinde size en uygun seçenekleri bulursunuz.  Uygulama seyahat edeceğiniz yere dair en uygun konaklama yerlerini bularak rezervasyon, indirimli fiyat gibi avantajlardan faydalanmanızı sağlar.

Özellikle planınız içerisinde bulunan yere daha önce hiç gitmemişseniz, gezilecek yerler ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında en uygun bilgiyi bulursunuz. Uygulama içerisinde 500 milyona yakın gezginin gezi yazıları ve geziye dair notları, dikkat edilmesi gerekenler gibi bilgiler yer alır. Ayrıca uygulama sayesinde avantajlı uçak, otobüs biletleri bulabilir ve indirimli olarak alabilirsiniz. Yine seyahat uygulama içerisinde kişilerin paylaşmış olduğu yapılabilecek aktivitelerde yer alır.

4 – Booking

Booking diğer birçok seyahat uygulamasından uluslararası bir özelliğe sahip olmasıyla ayrılır. Uygulamada binlerce farklı dilde gideceğiniz yere dair bilgi bulabilir ve bu yerlere dair yorumlar okuyabilirsiniz. Aynı zamanda uygulamanın asıl görevi, size en uygun tesisler hakkında bilgi sunmasıdır. Bu sayede gideceğiniz yere dair bilginiz olsun ya da olmasın bu uygulama sayesinde tesis aramak zorunda kalmazsınız.

Hele ki acil gelişen durumlar nedeniyle hiç bilmediğiniz bir yere gittiğinizde uygulama size diğer tesislerle bir karşılaştırma yapıp en uygun fiyattaki tesisi gösterir. Ayrıca bu uygulamanın diğer bir özelliği de, eşinizle ya da sevdiklerinizle özel günleriniz için rezervasyon planlaması yapabilirsiniz. Seyahat uygulaması özellikle otel rezervasyonu, yemek rezervasyonu, otel etkinlikleri, eğlence etkinlikler hakkında 7/24 bilgi aktarır.

5 – BlaBlaCar

Bir yere dair gezi planınızı çok öncesinden oluşturmuş, her şeyi eksiksiz not almış ancak maliyetinden dolayı planınızı gerçekleştiremiyorsanız, bu uygulamayı kullanabilirsiniz. BlaBlaCar bir nevi seyahat arkadaşı uygulaması işlevini görür. Şöyle ki uygulamaya gideceğiniz yerin bilgilerini girdiğinizde size aynı yere gidecek olan diğer kişilerin bilgisini aktarır. Bu sayede o kişilerle iletişime geçmenizi ve yol maliyetinizi en aza indirmenize yardımcı olur.

Uygulamanın diğer bir özelliği ise seyahatlerinizde yolu daha kısa noktalarda belirleyerek en kısa zamanda gitmek istediğiniz yere ulaştırmasıdır. Ayrıca uygulamada oldukça dikkat çeken diğer bir özellik ise, yalnız gitmek istemediğiniz seyahatlerinizde size 2 veya 3 kişilik bir plan yapar. Bu planda yer kişilerin sizinle iletişime geçmesini ya da sizin o kişilerle bağlantı kurmanızı sağlar.

 

Kategoriler Genel